loading.gif
mobile-banner-bg

Kadın Emeği Türkiye'nin İstikbali

...
03 Aralık 2022 - Cumartesi

AK Parti Genel Merkez Kadın Kolları Başkanlığımız tarafından düzenlenen “Kadın Emeği Türkiye'nin İstikbali” buluşmalarının 81'incisi İstanbul'da yapıldı. İş kurmayı ve meslek sahibi olmayı isteyen kadınlara, Tarım ve Orman Bakanlığı, İŞKUR, KOSGEB, Ticare

80 ilde gerçekleştirilen Kadın Emeği Türkiye'nin İstikbali buluşmalarının 81'incisine İstanbul ev sahipliği yaptı. Bağlarbaşı Kongre ve Kültür Merkezi'nde düzenlenen programa; Genel Merkez Kadın Kolları Başkanımız Ayşe Keşir, İl Başkanımız Osman Nuri Kabaktepe, İl Kadın Kolları Başkanımız Rabia İlhan, Üsküdar Belediye Başkanımız Hilmi Türkmen, milletvekillerimiz, girişimci kadınlar ve çok sayıda davetli katıldı.

Programda, devlet desteklerinden yararlanarak üreten, Türkiye vizyonunu katkı sağlayan 12 kadın girişimcinin de başarı hikayeleri paylaşıldı. 

KADINLARI ÜRETİME TEŞVİK ETTİK

Türkiye genelinde gerçekleştirilen buluşma programı hakkında basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Genel Merkez Kadın Kolları Başkanımız Ayşe Keşir, “Biz çok heyecanlıyız. İstanbul'da olduğumuz için heyecanlıyız. bu projemiz yaklaşık 1 buçuk yıl önce Hakkari'den yola çıkarak başlamıştık. Amacımız, 'kadınlar daha çok üretsin'. Hakkari'den 9 Nisan 2021 datende ilk yola çıktığımızda uzun bir yol hikayemiz oldu. Bütün illeri tek tek dolaşarak binlerce kadına bunu anlatırken girişimcilik yapmış, çiftçilik yapmış, işletme kurmuş pek çok kadınla tanıştık.” şeklinde konuştu.

EMEĞİ GEÇENLERE TEŞEKKÜR EDİYORUM

AK Parti İstanbul İl Başkanı Osman Nuri Kabaktepe, “Girişim önemli. Bizim sürekli kullandığımız bir ifademiz var, 'kadının emeği Türkiye'nin gücü' diye. Burada özellikle kadınların, AK Partimizin bu süreç içerisinde kadınımızın siyasetten, sanattan, kültürden, ekonomiye katkıları noktasında yaptığı hizmetleri de bir kez daha burada bu programı gerçekleştirenleri, emeği geçenleri tebrik ediyoruz” dedi.