...

Fırsat Eşitliği Adaletsizliğinde Engelleri AK Parti Kaldırdı

...
17 Ekim 2022 - Pazartesi

AK Parti İstanbul İl Sosyal Politikalar Başkanlığı Engelliler Koordinasyon Merkezi tarafından “15 Ekim Beyaz Baston Farkındalık ve Güvenlik Günü” programı düzenlendi. Toplu kan verme ve empati parkuru gibi etkinliklerin düzenlendiği programda konuşan İl Başkanımız Osman Nuri Kabaktepe, “Kıymetli kardeşlerim Recep Tayyip Erdoğan bize şunu gösterdi; birtakım engellerden dolayı ekonomide de kamu hayatında da iş hayatında da fırsat verilmeyen, önü açılmayan engelli kardeşlerimize fırsat verildiğinde ülkeleri içinde kendileri içinde ne kadar güzel i...

“15 Ekim Beyaz Baston Farkındalık ve Güvenlik Günü” Bağcılar’da unutulmadı. AK Parti İstanbul İl Sosyal Politikalar Başkanlığı Engelliler Koordinasyon Merkezi tarafından organize edilen programda, engelli vatandaşların yaşadığı zorluklar ve kan bağışı önemine vurgu yapıldı. Programa; İl Başkanımız Osman Nuri Kabaktepe, Sosyal Politikalar’dan sorumlu İl Başkan Yardımcımız Sevim Sayim Madak, Bağcılar Belediye Başkanımız Abdullah Özdemir, Kızılay İstanbul İl Başkanı Kadem Ekşi katıldı. Konuşmaların ardından engelli vatandaşları anlamak adına empati parkurundan geçen katılımcılar, ardından ise toplu kan verme etkinliğine katıldı.

YETER Kİ ENGEL OLMAYIN!

Programda konuşan İl Başkanımız Osman Nuri Kabaktepe, “Kıymetli kardeşlerim Recep Tayyip Erdoğan bize şunu gösterdi; birtakım engellerden dolayı ekonomide de kamu hayatında da iş hayatında da fırsat verilmeyen, önü açılmayan engelli kardeşlerimize fırsat verildiğinde ülkeleri içinde kendileri içinde ne kadar güzel işler üretebileceklerini gösterdiler. Onun için engelli kardeşlerimizi tebrik ediyoruz. Yani mesele yapamaz, edemez, olamaz değil yapılabilir, olabilirdir. Yeter ki kamu kurumlarımız, yeter ki devletimiz, yeter ki sivil toplum kuruluşlarımız, yeter ki, toplumumuz engelli kardeşlerimize yapacakları, hizmet edecekleri fırsatları sunabilelim. Yani sorun fırsatı sunmayanlarda. Fırsat verildiğinde o engelli kardeşlerimizin fırsatı en üst ve güzel seviyelerde değerlendirdiklerini gördük. Bu şunu gösteriyor; yeter ki siz imkan oluşturun” dedi.