“Kadınlara Yönelik Şiddet Hiçbir Cümleyle Meşrulaştırılamaz”

AK Parti Kadın Kolları, 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddetle Uluslararası Mücadele Günü nedeniyle kadına yönelik şiddetle mücadeleye dikkat çekmek için 81 ilde eş zamanlı basın açıklaması yaptı.

30.11.2021

AK Parti Kadın Kolları, 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddetle Uluslararası Mücadele Günü nedeniyle kadına yönelik şiddetle mücadeleye dikkat çekmek için 81 ilde eş zamanlı basın açıklaması yaptı.

İl Başkanlığımız önünde yapılan basın açıklamasına; İl Başkanımız Osman Nuri Kabaktepe, İl Kadın Kolları Başkanımız Rabia İlhan, İl Başkan Yardımcılarımız, İlçe Başkanlarımız, Belediye Başkanlarımız, teşkilat mensuplarımız ve çok sayıda davetli katıldı.

“ŞİDDETİN KARŞISINDA OLMAYA DEVAM EDECEĞİZ”

‘Kadın insandır, biz de insanoğlu’ sözüne atıf yapan İl Başkanımız Kabaktepe, “Kadınlarımıza dönük şiddetin hiçbir cümleyle meşrulaştırılamayacağı, yumuşatılamayacağı ve hiçbir zaman da farklı bir bakış açısının açılamayacağı bir noktasındaki inancımızı bugün 25 Kasım Şiddetle Mücadele Günü vesilesiyle tekrar altını çizmek istiyorum. Her zaman her türlü şartta biz kadına şiddetin karşısında olmaya devam edeceğiz” dedi.

“TEK BİR KADINA YÖNELİK ŞİDDETE DAHA TAHAMMÜLÜMÜZ YOK”

Sevgiyi esas alan bir medeniyete sahip olduğumuza dikkat çeken İl Kadın Kolları Başkanımız İlhan ise, “Bizim medeniyetimiz; kadın, erkek, çocuk, her bir insana ve tüm yaratılmışlara muhabbeti, sevgiyi esas alan bir medeniyettir. Biz, Şiddet kimden gelirse gelsin, kime karşı yapılırsa yapılsın, fiziksel, psikolojik her türlüsüyle mücadelede kararlıyız. Genel Başkanımız, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın ve kıymetli Hanımefendi'nin de önemle vurguladıkları gibi 'kadına şiddet, insanlığa ihanettir.' AK Parti teşkilatları olarak, her adımımızda bu bilinçle hareket ediyor, her fırsatta dile getiriyoruz. Tek bir kadına yönelik şiddete daha tahammülümüz yok” diye konuştu.

ŞİDDETE KARŞI YASAL DÜZENLEMELER DEVAM EDİYOR

Şiddete karşı kadın-erkek omuz omuza mücadelelerini sürdüreceklerini belirten İlhan Öyle ki, kadına yönelik şiddet konusu, üzerinden siyaset yapılmayacak kadar hassas ve insani bir konudur. Yakın zamanda Sayın Cumhurbaşkanımız, Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele Ulusal Eylem Planı'nın dördüncüsünü açıkladı. Ardından boşanmış eşe karşı işlenen şiddet suçuna da, ağırlaştırıcı hükümler getirilmesi dördüncü Yargı Paketi'nde düzenlendi. Attığımız tüm bu adımlar, kadına yönelik şiddet konusundaki kararlılığımızın en iyi göstergesidir. 25 Kasım Dünya Kadına Yönelik Şiddetle Uluslararası Mücadele Günü'nde bir kez daha tüm gücümüzle haykırıyoruz ki; şiddet uygulayana, şiddete taraf olana, şiddet üzerinden siyaset yapana, mobbing ve sözlü şiddet uygulayana, şiddeti olumlayan zihniyete karşı kadın-erkek omuz omuza mücadelemizi sürdüreceğiz şeklinde konuştu.

Haberler Haberler Haberler Haberler
Sen de AK Parti ailesine dahil ol, Güce güç kat!

Sizinle daha da güçlüyüz!

ADALET VE KALKINMA PARTİSİ - İSTANBUL İL BAŞKANLIĞI Sütlüce Mah. İmrahor Cad. No : 46 , Beyoğlu/İstanbul Tel : (212) 315 86 00 , Fax : (212) 221 95 77 E-Posta : info@akpartiistanbul.com

ADALET VE KALKINMA PARTİSİ | 2021 - TÜM HAKLARI SAKLIDIR

İÇERİKLER İZİNSİZ KULLANILAMAZ