AK Parti Demek Proje ve Hizmet Demektir

İl Başkanımız Osman Nuri Kabaktepe Riva Elmasburnu Tabiat Parkı ve Plajı, Riva Merkez Plajı ve Otoparkı ile Elmasburnu Restoranı açılış törenine katıldı.

26.06.2022

İl Başkanımız Osman Nuri Kabaktepe Riva Elmasburnu Tabiat Parkı ve Plajı, Riva Merkez Plajı ve Otoparkı ile Elmasburnu Restoranı açılış törenine katıldı.

Beykoz Belediyesi tarafından ilçenin turizm potansiyelini ortaya çıkarmak, başta ilçe sakinleri olmak üzere tüm İstanbul’a modern ve nezih mekânlarda tatil olanağı sunmak amacıyla yapımı tamamlanan tesisler açıldı.

İlçeye ve  turizme değer katan yatırımların açılışı dolayısıyla Riva Meydanı’nda düzenlenen törene,İl Başkanımız Osman Nuri Kabaktepe, Beykoz Belediye Başkanı Murat Aydın, Beykoz Kaymakamı Esengül Korkmaz Çiçekli, Şanlıurfa Hilvan Belediye Başkanı Aslan Ali Bayık,  AK Parti Beykoz İlçe Başkanı Muhammed Hanefi Dilmaç, AK Parti İlçe Kadın Kolları Başkanı Gaye Zayıf, ilçe protokolü ve vatandaşlar katıldı.

BEYKOZ MARKA BELEDİYECİLİĞİ HİZMETLERİNİ ALIYOR

Programda konuşan İl Başkanımız Osman Nuri Kabaktepe, ‘’ İstanbul’un incisi olan Beykoz’dayız. Beykoz’umuza, Riva’mıza ve İstanbul’umuza değer katan turizm yatırımlarının açılışını yapıyoruz. Bunların daha fazlasını yapmak, eseri ve hizmeti üretmek bu zaman kadar temel yaklaşımımız oldu. Bundan sonra da olacak. Yerel yönetimlerde AK Parti bir markadır. Bu markanın en önemli temsilcilerinden birisi İstanbul’umuzda Murat Aydın’dır. Beykoz’umuz da bu marka belediyeciliğin en güzel hizmetlerini bugüne kadar aldı bundan sonra da almaya devam edecek.” şeklinde konuştu.

TARİHİ VE DOĞAL GÜZELLİKLERİ İSTANBULLULARLA BULUŞTURDUK

Açılışta ilçe sakinlerine hitap eden Beykoz Belediye Başkanı Murat Aydın, Riva tarihi değerleri olan bir yer. Hem de florası çok zengin. Dünyada sadece Riva’da bulunan, hiçbir yerde olmayan ‘Riva Endemiği’ çiçeğimiz de bu kumların içerisindedir. Biz hem tarihi hem doğal güzellikleri yaşatarak hemşehrilerimizle ve İstanbullularla buluşturmayı arzu ettik. İstanbullunun ve Beykozlunun en çok tercih ettiği bu alanlarda, sahilde, merkezde, köyün içinde düzenlemeler yaptık. Beykoz’da yaşayan insanlar ve İstanbul’un farklı noktalarından gelenler daha mutlu olsun, güzel bir gün geçirsinler ve evlerine huzurla dönsünler istiyoruz. Bu yatırımlar için  bize yetki veren ve kaynak oluşturan Beykozlu hemşehrilerime can-ı gönülden teşekkür ediyorum.” dedi.

Riva’da Neler Yapıldı?

Elmasburnu Tabiat Parkı ve Kadınlar Plajı

İstanbul’da tatil yöresi standartlarındaki tek kadınlar plajına sahip Riva Elmasburnu Tabiat Parkı, haftanın 4 günü kadınlara özel, 29 adet localı plajı, elektrikli araçları ve restoranıyla her yaz binlerce ziyaretçiye şehrin yakınında günü birlik tatil imkânı sunuyor.  

Toplam 133 bin m2’lik alanda kurulan tabiat parkında, manzaraya karşı piknik yapmak ve dinlenmek isteyenler için 165 adet piknik ünitesi, 9 bin m2 yürüyüş alanı, 15 kameliye, doğal gazlı mangal üniteleri, büfeler, 2çocuk parkı, seyir terasları ve 243 araçlık otopark yer alıyor.

Elmasburnu Restoran

Mavi-yeşil koylara bakan Elmasburnu Restoran ise dört mevsim farklı bir güzelliğe bürünen manzarayı ve leziz yemekleri bir arada sunuyor.

Dünya mutfaklarından ızgaralar, makarna ve salata çeşitlerinin usta aşçılar tarafından özenle hazırlandığı mekân kahvaltıdan akşam yemeğine, güler yüzlü ve kaliteli hizmetiyle tercih ediliyor.

Yaz aylarını serinleten, kış aylarını ısıtan içecekler hem lezzet hem de görsel şölen yaşatıyor.

Riva Meydanı & Merkez Plajı ve  Otoparkı

Beykoz’a değer ve ekonomik hareketlilik katan turizm yatırımları kapsamında, Riva Meydanı, Merkez Plajı ve otoparkı da yenilenerek bakımlı bir çehreye kavuştu.

Riva Meydanı’nda ziyaretçilere konfor getiren, 9 bin 500 m2 taş döşeme, 8 bin m2 kaldırım döşeme ve asfalt serim çalışması ile 350 araçlık otopark yapıldı. 

Merkez Plajı’nda ise ortak kullanım alanları yenilendi, çevre düzenlemesi yapıldı ve temizlik hizmeti 7/24 verilecek şekilde güncellendi.

Haberler Haberler Haberler Haberler
Sen de AK Parti ailesine dahil ol, Güce güç kat!

Sizinle daha da güçlüyüz!

ADALET VE KALKINMA PARTİSİ - İSTANBUL İL BAŞKANLIĞI Sütlüce Mah. İmrahor Cad. No : 46 , Beyoğlu/İstanbul Tel : (212) 315 86 00 , Fax : (212) 221 95 77 E-Posta : info@akpartiistanbul.com

ADALET VE KALKINMA PARTİSİ | 2021 - TÜM HAKLARI SAKLIDIR

İÇERİKLER İZİNSİZ KULLANILAMAZ