Derdimiz Yok Etmek Değil Yaşatmak

112 Çınar Ağacını Toprakla Buluşturduk

28.03.2022

CHP'li İBB'nin 112 adet tarihi çınar ağacını kesmesine karşılık İl Çevre, Şehir ve Kültür Başkanlığımız, 21-26 Mart Orman Haftası dolayısıyla Başakşehir'deki bir ortaokulun bahçesine 112 çınar ağacı dikti. İl Başkan Yardımcımız Cahit Altunay, Hükümetimiz, 20 yılda yaptığı çalışmalarla 2 milyon hektardan fazla orman varlığını artırmıştır. Ağaçları kesip öldürenlere karşılık bizim amacımız yaşatmak. İstiyoruz ve temenni ediyoruz ki gençlerimiz yeşille buluşsun, İstanbul daha yeşil olsun, okullarımız güzelleşsin, öğrencilerimiz nefes alsın. dedi.

AK Parti İstanbul İl Çevre, Şehir ve Kültür Başkanlığımız tarafından 21-26 Mart Orman Haftası vesilesiyle Okullar Yeşillendiriliyor projesi kapsamında İstanbul genelinde pek çok okula ağaç ve fidan dikimi gerçekleştirildi. Toplum vicdanını derinden yaralayan CHP'li İBB'nin 112 çınar ağacını kesmesine karşılık, 112 çınar ağacını toprakla buluşturdu. Başakşehir TOKİ Ertuğrul Gazi İmam Hatip Ortaokulu'nda gerçekleştirilen programa; İl Başkan Yardımcılarımız Cahit Altunay ve Adem Yıldırım, İstanbul Milletvekilimiz Halis Dalkılıç, Ağrı Belediye Başkanı Savcı Sayan, Başakşehir Belediye Başkanı Yasin Kartoğlu, çok sayıda öğrenci ve öğretmen katıldı. 

Çınar ağaçlarını dikme törenine öğrenciler de eşlik etti. Birlikte toprak doldurulup su verildi. Ardından basın açıklaması yapan Altunay, orman haftası vesilesiyle birçok yerde ağaç diktiklerini dile getirdi. TOKİ Ertuğrul Gazi İmam Hatip Ortaokulunun bahçesinde de İstanbul Orman Bölge Müdürlüğü iş birliğiyle 112 çınar ağacını toprakla buluşturduklarını aktaran Altunay, 112 bizim için önemli bir sayıydı. Son zamanda, Büyükşehir Belediyesinin Çırağan Caddesi ve Dolmabahçe Caddesi'nde kesmiş olduğu 112 çınarın yerine bugün bu okulda 112 ağaç yaşayacak ve yeniden filizlenip, inşallah gölgesinden istifade eden öğrencilerimizle beraber yaşamış olacak. ifadelerini kullandı.

ORMAN VARLIĞIMIZI 2 MİLYON HEKTAR'DAN FAZLA ARTIRDIK

Cahit Altunay, bu projenin normalde devam eden bir çalışma olduğunu, iki hafta önce Esenyurt'ta benzer bir çalışmayı 236 ağaçla yaptıklarını dile getirdi. Bugün buradaki 112 çınar ve diğer çam ağaçlarıyla beraber 21 dönüm araziyi ağaçlandırmış olduklarını belirten Altunay, şöyle devam etti: Derdimiz, yok etmek değil yaşatmaktır. Onların bakımını yapıp geleceğe, dünyaya nefes olmaktır. Bu uğurda hükümetimiz, özellikle 20 yılda yaptığı çalışmalarda 2 milyon hektardan fazla orman varlığını artırarak dünyanın ender ülkelerinden biri olmuştur. Bu uğurda yapılan çalışmalarla birçok Guinness Rekorlar Kitabı'na konu olacak çalışmalara da şahit olmuştur. İstiyoruz ve temenni ediyoruz ki gençlerimiz yeşille buluşsun, İstanbul daha yeşil olsun, okullarımız güzelleşsin, öğrencilerimiz nefes alsın. 40 öğrencinin havaya bıraktığı karbondioksiti bir çınar, bir çam 1 saatte temizliyor. Dolayısıyla böylesine önemli olan ağacı biz, 'kıyamet kopacak bile olsa elinizdeki fidanı dikin' anlayışının temsilcileri olarak yaşatmaya devam edeceğiz.

 

Haberler Haberler Haberler Haberler Haberler Haberler
Sen de AK Parti ailesine dahil ol, Güce güç kat!

Sizinle daha da güçlüyüz!

ADALET VE KALKINMA PARTİSİ - İSTANBUL İL BAŞKANLIĞI Sütlüce Mah. İmrahor Cad. No : 46 , Beyoğlu/İstanbul Tel : (212) 315 86 00 , Fax : (212) 221 95 77 E-Posta : info@akpartiistanbul.com

ADALET VE KALKINMA PARTİSİ | 2021 - TÜM HAKLARI SAKLIDIR

İÇERİKLER İZİNSİZ KULLANILAMAZ