Türkiyede Her 4 Kişiden 1 i Darbe Gördü

Pendikte 28 Şubat konulu bir panele katılan İl Başkanımız Osman Nuri Kabaktepe, Türkiyede maalesef 4 yaşından büyük herkes darbe gördü. Türkiyede bu milletin kendi kendini yönetebilme hikayesine en büyük darbeyi oluşturan süreçlerden birisi 28 Şubat. Ama bu zihinsel yapının bir şekilde devam ettiğinin farkında olarak, özgürleşmenin ve halkımızın bireysel tercihlerinin önünde de herhangi bir engelin oluşmamasına dair mücadeleyi de unutmamak gerekir dedi.

01.03.2022

Pendik'te 28 Şubat konulu bir panele katılan İl Başkanımız Osman Nuri Kabaktepe, Türkiye'de maalesef 4 yaşından büyük herkes darbe gördü. Türkiye'de bu milletin kendi kendini yönetebilme hikayesine en büyük darbeyi oluşturan süreçlerden birisi 28 Şubat. Ama bu zihinsel yapının bir şekilde devam ettiğinin farkında olarak, özgürleşmenin ve halkımızın bireysel tercihlerinin önünde de herhangi bir engelin oluşmamasına dair mücadeleyi de unutmamak gerekir dedi.

Pendik Belediyesi ev sahipliğinde 28 Şubat’ın 25. yıl dönümünde “Milli İradeye ve Milletin Değerlerine Karşı Bir Darbe: 28 Şubat” paneli Atatürk Kültür Merkez'inde gerçekleştirildi. Programa İl Başkanımız Osman Nuri Kabaktepe, İl Başkan Yardımcılarımız, Pendik Belediye Başkanımız Ahmet Cin ve çok sayıda vatandaş katıldı. 

Düzenlenen programın açılış konuşması AK Parti İstanbul İl Başkanı Osman Nuri Kabaktepe ve Pendik Belediye Başkanı Ahmet Cin tarafından yapıldı. Panelin moderatörlüğünü Cumhurbaşkanlığı Sosyal Politikalar Kurulu Üyesi Dr. Murat Yılmaz üstlenirken, AK Parti Genel Başkan Danışmanı Prof. Dr. Yasin Aktay, Türkiye Maarif Vakfı Başkanı Prof. Dr. Birol Akgün ve Araştırmacı Yazar İdris Kardaş da konuşmacı olarak yer aldı.

28 ŞUBAT ZİHNİYETİNİN ARTIKLARI HÂLÂ VAR

Panel açılışında konuşan AK Parti İstanbul İl Başkanı Osman Nuri Kabaktepe, Türkiye'de bu milletin kendi kendini yönetebilme hikayesine en büyük darbeyi oluşturan süreçlerden birisi 28 Şubat, ama bu zihinsel yapının bir şekilde devam ettiğinin farkında olarak, özgürleşmenin ve halkımızın bireysel tercihlerinin önünde de herhangi bir engelin oluşmamasına dair mücadeleyi de unutmamak gerekir. Her darbenin farklı bir gerekçesi vardı, fakat hepsi birer darbeydi. 28 Şubat'ta üretilen ve kısıtlanan özgürlüklerden ve getirilen yasakların hepsinin çözümüne dair en büyük adımı AK Parti'mize ve tabi ki Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'a buradan teşekkürü borç biliyorum. O dönemin oluşturduğu, katsayısı, başörtüsü gibi kişisel yasaklara kadar darbe sonucu oluşturulan problemlerin çözülmesinde en büyük imzayı atan Cumhurbaşkanımıza her daim teşekkür etmemiz lazım. Bir gün bir konuşmacı mikrofonu eline alıp sorduğunda, içinizde darbe görmeyen biri var mı dediğinde salondan bir kişinin bile 'evet ben darbe görmedim' demeyeceği bir sistematiği kuracak iradeyi gösteren Cumhurbaşkanımızın bu sistematiği oluşturacağına olan güvenimi buradan tekrar ifade ediyorum dedi.

DARBELERİN TEKRAR YAŞANMAMASI İÇİN GÜÇLÜ OLACAĞIZ

Pendik Belediye Başkanı Ahmet Cin ise yaptığı konuşmasında, 28 Şubat sürecinde 'Savunan Adam' olarak tarihe geçen çok değerli hocamız Erbakan hocamızı rahmet ve minnetle yad ediyoruz. Aslında belki o zaman postmodern olarak değerlendirildi ama bir hükümetin, devletin gitmesi adına ülkenin zarar görmesini dahi göze alacak bir yönetim şeklini o zaman maalesef yaşamış olduk. Ama bu süreçte güçlü, sabır ve mücadele ile hep milletten yana olan kazanmıştır ve kazanmaya devam edecektir. Bu noktada darbeciler yenildiler, yargılandılar ve milletin vicdanında mahkum oldular. Hafızaların taze tutulması, mutlaka bunların konuşulması gelecekle ilgili süreçte bu konulara tekrar dönülmemesi açısından konuşulması gereken konuları bugün burada konuşmuş olacağız diye konuştu.

Açılış konuşmalarının ardından panele geçildi. Konuşmacılar 28 Şubat döneminde yaşananları anlattı. 

Haberler Haberler Haberler
Sen de AK Parti ailesine dahil ol, Güce güç kat!

Sizinle daha da güçlüyüz!

ADALET VE KALKINMA PARTİSİ - İSTANBUL İL BAŞKANLIĞI Sütlüce Mah. İmrahor Cad. No : 46 , Beyoğlu/İstanbul Tel : (212) 315 86 00 , Fax : (212) 221 95 77 E-Posta : info@akpartiistanbul.com

ADALET VE KALKINMA PARTİSİ | 2021 - TÜM HAKLARI SAKLIDIR

İÇERİKLER İZİNSİZ KULLANILAMAZ