2023 ve 2024 Zaferine İnancımız Tam!

İl Başkanımız Osman Nuri Kabaktepe, NTVde canlı yayın programına katıldı.

18.02.2022

İl Başkanımız Osman Nuri Kabaktepe, NTV'de canlı yayın programına katıldı. Sunucu Ahmet Arpat’ın gündeme ilişkin sorularını yanıtlayan İl Başkanımız Kabaktepe’nin açıklamalarından öne çıkan satır başları şöyle;

“TÜRKİYE’NİN MESELELERİYLE İLGİLİ DEĞİLLER”

- Siyasi partilerin bir araya gelmesinde bir sorun yok. Bu yapılan toplantı Türkiye'nin bir meselesini konuşmaktan ziyade 2023 seçimlerinde Erdoğan'sız bir Türkiye üzerine bir toplantı seyrinde olduğunu gördüğümüz için çok bir anlam ifade etmiyor.

“TEK ORTAK NOKTALARI ERDOĞAN KARŞITLIĞI”

- Farklı yönlere bakan partilerin tek bir konuda uzlaşarak bir araya gelmelerini anlamlı bulmuyoruz. Türkiye'nin Suriye, Doğu Akdeniz, Karabağ, Suriye gibi politikaları nasıl olacak dediğimizde cevap veremeyen partilerin sadece Erdoğan karşıtlığı üzerinden bir araya gelmesi doğru değil.

“ADAY BELİRLEMEDE DAHİ KRİZ YAŞIYORLAR”

- Daha ortaya koyduğunuz sistemi kiminle taşıyacağınız belli değil. Daha adayları belli değil. Adayla ilgili tartışmaları örtmek için farklı konulara yöneliyorlar.  Masada nasıl oturacağınıza karar veremeyip iki hafta tartışıyorsanız sadece Erdoğan karşıtlığı üzerinden bir ortaklık zemini oluşmaz.

“ZAFERE İNANCIMIZ TAM”

- Türkiye'nin 2023 seçimlerini Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın ve Cumhur İttifakı'nın kazanacağına inancımız tam. Orada bir şüphemiz yok. O günkü masa bile tartışmalı bir masadır HDP’nin çağırılmamasının kavgası yaşanış, bunun gölgesi düşmüştür O masa nereye oturacaklarını bile belirleyemedikleri bir masadır. Daha masada nasıl oturacaklarına karar veremeyen parti liderlerinin cumhurbaşkanı adayı çıkarma konusunda da kavgaya tutuşacaklarını düşünüyorum.

“PANDEMİ KAYNAKLI KÜRESEL ENERJİ KRİZİ VAR”

- Türkiye’de vatandaşımızın gerçek gündemi ekonomi. Burada ikili bir yaklaşım sergilemeye gayret gösteriyoruz. Birincisi Türkiye ve dünyanın içinde bulunduğu pandemi nedeniyle oluşan enerji üreten ülkelerin fiyatlarında ciddi bir artış oldu. Tüm dünyada oldu. Dolayısıyla halka yansıdı. AK Partinin ekonomi politikasında aldığı kararlar neticesinde yaşanan artışlardan bahsedemeyiz.

“VATANDAŞLARIMIZA GEREKEN DESTEĞİ VERECEĞİZ”

- Küresel bazdaki krizin kendi enerjisini üretemeyen ülkelerde oluşan fiyat artışını doğurdu. Cumhurbaşkanımızın da bahsettiği gibi, küresel krizin halkın üstünde oluşturduğu baskıyı azaltmak için biz elimizden gelen gayreti göstereceğiz, tedbirlerimizi alacağız.

Haberler
Sen de AK Parti ailesine dahil ol, Güce güç kat!

Sizinle daha da güçlüyüz!

ADALET VE KALKINMA PARTİSİ - İSTANBUL İL BAŞKANLIĞI Sütlüce Mah. İmrahor Cad. No : 46 , Beyoğlu/İstanbul Tel : (212) 315 86 00 , Fax : (212) 221 95 77 E-Posta : info@akpartiistanbul.com

ADALET VE KALKINMA PARTİSİ | 2021 - TÜM HAKLARI SAKLIDIR

İÇERİKLER İZİNSİZ KULLANILAMAZ