Dr. Sevim Sayım Madak

Sosyal Politikalar Başkanı

Sosyal Politikalar Birimi Haberleri

İlçe Sosyal Politikalar Başkanları ağustos ayı toplantımız İl Başkan Yardımcımız Dr. Sevim Sayım Madak başkanlığında video konferans olarak gerçekleştirildi.

1.Bölge İlçe Sosyal Politikalar Başkanları toplantımız Kadıköy ilçemizin ev sahipliğinde gerçekleştirildi.

İl Başkan Yardımcımız Dr. Sevim Sayım Madak ve İl Sosyal Politikalar Komisyonu üyelerimiz, Türkiye Beyaz Ay Derneği'ni İl Başkanlığımızda misafir etti.

İl Engelliler Koordinasyon Merkezi toplantısı yeni atanan İl Sosyal Politikalar Komisyonu üyemiz Osman Dinleyici başkanlığında gerçekleştirildi.

Sosyal Politikalar Sahada çalışmaları kapsamında Şile ve Maltepe ilçelerimizde İlçe Sosyal Politikalar Komisyon toplantıları ile vatandaşlarımıza hane ziyaretleri gerçekleştirildi.

İl Sosyal Politikalar Başkanlığımıza bağlı bulunan İlçe Şehit Yakınları, Gaziler ve Yetim-Öksüz Komisyonu Başkanları toplantısı İl Başkanlığımızda gerçekleştirildi.

İzmir Milletvekilimiz Cemal Bekle, Aydın Milletvekilimiz Aydın Yavuz ve İl Başkan Yardımcımız Dr. Sevim Sayım Madak başkanlığında, Roman Kanaat Önderleri, Sivil Toplum Kuruluşları Başkanları ve İlçe Koordinatörleri ile istişare toplantısı gerçekleştirildi.

Sosyal Politikalar Sahada çalışmaları kapsamında Gaziosmanpaşa ilçemizin ev sahipliğinde engelli vatandaşlarımız başta olmak üzere hane ziyaretleri gerçekleştirildi.

Ümraniye İlçe Sosyal Politikalar Başkanlığı Engelliler Koordinasyon Merkezi’mizin koordinesinde Engelli kardeşlerimiz ve aileleriyle piknikte bir araya gelindi.

İl Başkan Yardımcımız Dr. Sevim Sayım Madak, İl Sağlık Komisyonu Başkanımız Dr. Muzaffer Saraç ve Eyüpsultan İlçe Sosyal Politikalar Başkanımız Derya Gözükırmızı, Eyüpsultan İlçemizde 4 dönem mahalle başkanlığı yapan ve geçirdiği rahatsızlık nedeniyle tedavi gören Şenol Sunguroğlu Başkanımızı ziyaret edip sağlık durumu hakkında bilgiler aldılar.

İl Başkan Yardımcımız Dr. Sevim Sayım Madak, 15 Temmuz Derneği Başkanı İsmail Hakkı Turunç, İl Sağlık Komisyonu Başkanımız Dr. Muzaffer Saraç ve İl Sosyal Politikalar Komisyonu üyemiz Cüneyt Baraçlı Eyüp İlçe Sağlık Müdürlüğü görevinden Çapa Tıp Fakültesi Hastanesi Başhekim Yardımcılığı görevine atanan Dr. Muhammed Atak’a hayırlı olsun ziyareti gerçekleştirdiler. Dr. Muhammed Atak’a yeni görevinde başarı dileklerinde bulundular.

Arnavutköy İlçe Sosyal Politikalar Başkanlığımız özel çocuğumuz minik Ümit'e sürpriz doğum günü düzenledi.

İl Başkan Yardımcımız Dr. Sevim Sayım Madak, İl Sosyal Politikalar Komisyonu üyemiz Mercan Koç ve Küçükçekmece İlçe Sosyal Politikalar Başkanımız Leyla Eryener Muharrem Ayı dolayısıyla Halkalı’da bulunan Zehra Ana Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği’ne ziyarette bulundular.

İlçe Sosyal Politikalar Başkanları Ağustos ayı toplantısı İl Başkan Yardımcımız Dr. Sevim Sayım Madak başkanlığında çevrimiçi olarak gerçekleştirildi.

Dünya Ehl-i Beyt Vakfı tarafından her yıl geleneksel olarak düzenlenen “Muharrem Ayı İftar Programı”na Aile ve Sosyal Hizmetler Bakan Yardımcısı İsmail Ergüneş, İl Başkan Yardımcımız Dr. Sevim Sayım Madak ve İl Sosyal Politikalar Komisyonu üyemiz Mercan Koç katıldılar.

İstanbul Milletvekilimiz Akif Çağatay Kılıç, Sarıyer İlçe Başkanımız Halil İbrahim Kurşun, İlçe Sosyal Politikalar Başkanımız Ömer Gürçay ve İlçe Teşkilat mensuplarımızın katılımlarıyla Sarıyer Spor Kulübü başkanlığına seçilen Sarıyer İlçe Yönetim Kurulu üyemiz Selçuk Kavaloğlu'na ve yeni yönetimine hayırlı olsun ziyareti gerçekleştirildi.

İl Sosyal Politikalar Başkanlığımızın koordinesinde ilçelerimizde yapılan çalışmalarla belirlenen birimimiz ile ilgili olan hedef kitle seçmenlerimize ziyaretler tüm ilçelerimizde devam ediyor.

27 Temmuz 2008'de Güngören Menderes Caddesi'ndeki terör saldırısında hayatını kaybeden vatandaşlarımız dualarla yad edildi.

Adalar İlçe Başkanlığımızın ve Adalar Kızılay Şube Başkanlığının koordinesinde düzenlenen Kan Bağışı kampanyası Büyükada Meydanı’nda gerçekleştirildi.

İl Sosyal Politikalar Başkanlığımızın planlaması doğrultusunda engelli kardeşlerimize, değerli büyüklerimize, Kıymetli Şehit yakınlarına, Kahraman Gazilerimize ve yetim-öksüz çocuklarımıza yönelik faaliyetler tüm hızıyla devam etmektedir.

İl Başkan Yardımcımız Dr. Sevim Sayım Madak ve İl Sağlık Komisyonu Başkanımız Dr. Muzaffer Saraç'ın katılımlarıyla İlçe Sağlık Komisyonu Başkanları Temmuz ayı toplantısı İl Başkanlığımızda gerçekleştirildi.

18 Temmuz akşamı Sakarya'nın Karasu ilçesinde bir caninin sözlü taciz ve fiziki saldırısına uğrayan Şevval Öztürk kızımıza İstanbul Milletvekilimiz Sayın Canan Kalsın ve İl Başkan Yardımcımız Dr. Sevim Sayım Madak geçmiş olsun ziyaretinde bulundular.

Sosyal Politikalar Sahada hane ziyaretleri çalışmaları kapsamında Fatih ilçemizin ev sahipliğinde Mevlanakapı mahallesinde saha çalışması gerçekleştirildi.

Sosyal Politikalar Sahada hane ziyaretleri çalışmaları kapsamında Fatih ilçemizin ev sahipliğinde Mevlanakapı mahallesinde saha çalışması gerçekleştirildi.

İl Başkan Yardımcımız Dr. Sevim Sayım Madak öncülüğünde İl Sosyal Politikalar Komisyonu üyelerimizin katılımlarıyla Fatih İlçe Başkanımız Orhan Narin'e ziyarette bulunuldu. Akabinde Fatih İlçe Sosyal Politikalar Komisyonu başkanlarımızın da katılımlarıyla istişare toplantısı yapıldı. Fatih ilçemizde Sosyal Politikalar alanında yapılan çalışmalar hakkında bilgiler alındı.

İstişare toplantısının ardından ise İl Sosyal Politikalar Başkanlığımızın başlatmış olduğu evde bakım hizmeti alan vatandaşlarımıza ve ailelere ziyaretler doğrultusunda Mevlanakapı mahallesinde hane ziyaretleri yapıldı.

İl Sosyal Politikalar Komisyonu üyelerimizden oluşan ekipler ile vatandaşlarımız ile hasbihalde bulunuldu. Öneri, görüş ve talepleri not alınarak ilgili kurumlara çözüm için iletildi.

ÇATALCA - KABAKÇA

Sosyal Politikalar Sahada çalışmalarının bu hafta ikinci durağı yüzölçümü olarak İstanbul'un en büyük ilçesi olan Çatalca ilçemizin Kabakça mahallesi oldu.

İl Başkan Yardımcımız Dr. Sevim Sayım Madak, İl Sosyal Politikalar Komisyonu üyelerimiz, Çatalca İlçe Sosyal Politikalar Başkanımız Hüseyin Karamahmut, Kabakça mahalle başkanımız Semih Akar ve İlçe Sosyal Politikalar Komisyon Başkanlarımızın katılımlarıyla hane ziyaret çalışması gerçekleştirildi.

Kabakça mahallesinde birçok eve yapılan ziyaretlerde vatandaşlarımız ile sohbetler edilerek sosyal haklardan faydalanmaları konusunda bilgilendirmeler yapıldı. Sadece hane ziyaretleri ile değil köy esnaflarıyla da bir araya gelindi.

Sosyal Politikalar Sahada çalışmaları kapsamında diğer ilçelerimizde de saha çalışmalarına devam edilecek olup yapılan tüm ziyaretler İl Sosyal Politikalar Başkanlığımız tarafından oluşturulan hane ziyaretleri veri tabanına kayıt edilmektedir.

İl Sosyal Politikalar Başkanlığı İl Şehit Yakınları, Gaziler ve Yetimler Komisyonumuzun koordinesinde 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü münasebetiyle birçok etkinlik düzenlendi.

İl Başkan Yardımcımız Dr. Sevim Sayım Madak ve İl Sosyal Politikalar Çözüm Merkezi Komisyonu Başkanımız Alihan Genç, Küçükçekmece ve Bakırköy ilçelerimizde vatandaşlarımızın hanelerine misafir olarak bayramlarını kutladılar.

İl Sosyal Politikalar Başkanlığımıza bağlı bulunan İlçe Engelliler ve Yaşlılar Koordinasyon Merkezlerimiz Kurban Bayramı süresince vatandaşlarımıza gerçekleşen ev ziyaretleri ve telefon aramaları ile bayramları kutlandı.

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanımız Sayın Derya Yanık, İl Başkan Yardımcımız Dr. Sevim Sayım Madak, Zeytinburnu Belediye Başkanımız Ömer Arısoy Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığına bağlı bulunan Zeytinburnu Semiha Şakir Huzurevi'ndeki kıymetli büyüklerimiz ile bir araya geldiler.

İl Başkan Yardımcımız Dr. Sevim Sayım Madak, Başakşehir İlçe Başkanımız Sebahatdin Kayas ve İl Sosyal Politikalar Komisyonu üyelerimiz Başakşehir ilçemizde birtakım ziyaretler gerçekleştirdiler.

İlçe Şehit Yakınları, Gazi ve Yetim Komisyonu Başkanları Haziran ayı toplantısı İl Başkanlığımızda gerçekleştirildi.

Genel Merkez Sosyal Politikalar Başkanlığımızın koordinesinde İl Başkanlığımızda 2 gün süren Odak Grup Çalışması gerçekleştirildi.

Ülkemizin ve kültürümüzün büyük zenginliklerinden olan Roman vatandaşlarımıza yönelik yapılacak olan çalışmalar ile ilgili istişare toplantısı gerçekleştirildi.

İl Sosyal Politikalar Komisyonu toplantısı Çekmeköy ilçemizin evsahipliğinde yapıldı.

İl Sosyal Politikalar Başkanlığımız ve Türk Kızılayı işbirliği ile teşkilât mensuplarımızın destekleriyle İlçelerimizde düzenli ve sürekli olarak “Kan ver, Can ver” kan bağışı kampanyaları devam etmektedir.

Şehit, Gazi ve Yetim Komisyonumuz ile Gençlik Kolları teşkilatlarımız, aziz vatanımızın bekası uğruna canlarıyla bedel ödeyen kahraman şehitlerimizin babalarını Babalar Gününde unutmadı ve kendilerini ziyaret ederek mübarek ellerinden öptüler.

Genel Merkez Sosyal Politikalar Başkanlığımızın koordinesinde Marmara Bölgesi Genişletilmiş Sosyal Politikalar Başkanları Toplantıları kapsamında İstanbul İl-İlçe 3 kademe Sosyal Politikalar Başkanları, EKM, YKM ve ŞKM Başkanları toplantısı gerçekleştirildi.

Genel Merkez Sosyal Politikalar Başkanlığımızın koordinesinde Marmara Bölgesi Genişletilmiş Sosyal Politikalar Başkanları Toplantıları kapsamında İstanbul İl-İlçe 3 kademe Sosyal Politikalar Başkanları, EKM, YKM ve ŞKM Başkanları toplantısı gerçekleştirildi.

İl Başkanlığımızda gerçekleştirilen toplantıya MKYK Üyemiz, Genel Merkez Sosyal Politikalar Başkan Yardımcımız Doç. Dr. Resul Kurt, İl Başkan Yardımcımız Dr. Sevim Sayım Madak, 3 Kademe İl ve İlçe Sosyal Politikalar Başkanlarımız ve İlçe EKM, YKM VE ŞKM Başkanlarımız katılım sağladılar.

İl Başkanımız Osman Nuri Kabaktepe yoğun programları arasında toplantıya katılarak, teşkilat mensuplarımıza konuşmalarını gerçekleştirdi.

Toplantı, İl Gençlik Kolları ve Kadın Kolları Sosyal Politikalar Başkanlıklarımızın Ocak-Haziran ayları çalışmaları hakkında bilgilendirmeler ile başlandı. İl Başkan Yardımcımız Dr. Sevim Sayım Madak İl Sosyal Politikalar Başkanlığımızın 2022 yılının ilk 6 ayının faaliyet sunumunu teşkilat mensuplarımıza aktardı. İl Sosyal Politikalar Başkanlığımız tarafından hayata geçirilen projeler ve çalışmalar hakkında da detaylı bilgiler verildi.

MKYK Üyemiz, Genel Merkez Sosyal Politikalar Başkan Yardımcımız Doç. Dr. Resul Kurt, AK Parti Hükümetlerinin Sosyal Politikalar alanında sağlamış olduğu haklar ve imkanlar ile ilgili teşkilat mensuplarımıza önemli bilgilendirmelerde bulundu. Genel Merkez Sosyal Politikalar Başkanlığımız tarafından hazırlanan “Sosyal Politikalar Başkanlığı” sunumunu gerçekleştirdi.

Bilgilendirme ve sunumların ardından teşkilat mensuplarımızın soruları cevaplandırıldı, görüş ve önerileri not alındı. Toplantı toplu fotoğraf çekimi sonrası sona erdi.

Genel Merkez Sosyal Politikalar Başkan Yardımcımız Doç. Dr. Resul Kurt, İl Başkan Yardımcımız Dr. Sevim Sayım Madak ve İl EKM Başkanımız Cemal Donat Türkiye Beyazay Derneği’ne ziyarette bulundular.

Ümraniye İlçe Sosyal Politikalar Başkanlığımız tarafından eş zamanlı olarak engelli kardeşlerimiz ve ailelerine yönelik hane ziyaretleri gerçekleştirildi.

İl Başkan Yardımcımız Dr. Sevim Sayım Madak, Beylikdüzü İlçe Başkanımız Mustafa Günaydın, Beylikdüzü İlçe Sosyal Politikalar Başkanımız Fatma Doğan ve teşkilat mensuplarımız Beylikdüzü Gürpınar Özel Uygulama Eğitim Okulu'nda eğitim gören özel çocuklarımızın karne heyecanlarına ortak oldular.

İl Başkan Yardımcımız Dr. Sevim Sayım Madak, İl Şehit Yakınları, Gaziler ve Yetim Komisyonu Başkanımız Enes Selman Yücel ve İl Sağlık Komisyonu Başkanımız Muzaffer Saraç KKTC İstanbul Başkonsolosu Seniha Birand Çınar’a ziyarette bulundular.

İl Başkan Yardımcımız Dr. Sevim Sayım Madak, Pendik İlçe Sosyal Politikalar Başkanımız Muzaffer Pala ve teşkilat mensuplarımız Pençe-Kilit Operasyonu’nda şehit düşen kahraman Mehmetçiğimiz Piyade Uzman Çavuş Kadir Kemik’in kederli ailesine taziye ziyaretinde bulundular.

Sosyal Politikalar Başkanlığımıza bağlı bulunan Sağlık Komisyonu mayıs ayı ilçe başkanları toplantısı İl Başkanlığımızda gerçekleştirildi.

29 Mayıs Fetih ve Millet Bahçesi Fidan Dikimi mitingi çalışmaları kapsamında İl Başkan Yardımcımız Dr. Sevim Sayım Madak Roman vatandaşlarınıza yönelik çalışmalar yapan Sivil Toplum Kuruluşları Başkanları ve kanaat önderleri ile istişare toplantısı gerçekleştirdi.

İlçe Sosyal Politikalar Başkanları mayıs ayı toplantıları bölge bölge gerçekleştirildi.

AK Parti İstanbul Sosyal Politikalar Başkanlığı İl Şehit Gazi ve Yetim Komisyonunun (ŞGY) koordinesinde ve hayırseverlerin destekleri sayesinde İstanbul’daki yüzlerce yetim ve öksüz çocuğun hayalleri gerçek oldu.

AK Parti İstanbul teşkilatları, Ramazan Ayı saha çalışmaları kapsamında ziyaret ettikleri yetim-öksüz aileleri ile hemhal olmuş ve Ramazan Ayının bereketini paylaşmıştı. Yapılan ziyaretlerde misafir oldukları hanelerde yaşayan yetim-öksüz çocuklarla sohbet eden teşkilat mensupları, çocukların ağızlarını yoklamak suretiyle hayal ve taleplerini öğrenmiş ve teşkilat sisteme kayıt etmişlerdi. Sisteme kayıt edilen, çocukların saf ve masum duygularla hayalini kurdukları, sahip olmak istediklerini makul olan hayal ve talepler ise, AK Parti il yönetim kurulu üyeleri, meclis üyeleri, belediye başkanları, ilçe teşkilatları ve hayırseverlerin destekleri sayesinde 22 Mayıs Pazar günü tüm ilçelerde eş zamanlı olarak gerçekleştirildi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve AK Parti İl Başkanı Osman Nuri Kabaktepe’nin selamları ile ailelerin kapısını haber vermeden çat kapı olarak çalan teşkilat mensuplarına, hayırseverler de bizzat eşlik ettiler. Yapılan sürpriz ziyaretler ve çocuklarının hayallerinin gerçekleştirilmesi karşısında oldukça duygulu anlar yaşayan aileler şaşkınlıklarını ve mutluluklarını gizleyemediler. Tablet bilgisayarlardan, bisikletlere, üç büyük takımın maçlarını izlemekten, kaykaya, asker kıyafetinden ayakkabıya, masaüstü bilgisayardan grafik çizim tabletlerine, kemandan gitara, futbol topundan oyuncaklara, İngilizce kursundan spor kulüplerine kayıt olmaya dek birbirinden farklı ve değerli binlerce hediye ile hayallerine kavuşan çocukların yüzlerindeki şaşkınlık ve mutluluk görülmeye değerdi. Daha nitelikli ve geniş çaplı bir model haline getirerek gelenekselleştirmek istenen “Hayalleri Gerçek Olsun” projesi ile yegâne amaçlarının, İstanbul’daki tüm yetim-öksüz çocuklara dokunmak, devletin şefkat eliyle sunmuş olduğu takdire şayan imkân ve desteklere ek olarak manevi açıdan yalnız olmadıklarını kendilerine ve ailelerine hissettirmek olduğunu belirten AK Parti İl Şehit Gazi ve Yetim Komisyonu Başkanı Selman Enes Yücel, bu hayallerin gerçekleşmesine vesile olan hayırseverlere teşekkür etti.

“Vatandaşlarımızı ayrım gözetmeksizin tevazu, samimiyet, gayretle ve 7/24 anlayışıyla sürekli ziyaret ediyoruz, sürekli onlarla beraberiz” diyen Sosyal Politikalardan sorumlu İl Başkan Yardımcısı Dr. Sevim Sayım Madak, AK Parti İstanbul ailesinin tüm dinamikleri ile sadece Ramazan Ayında, içerisinde şehit yakını, gazi, engelli, yaşlı ve ihtiyaç sahibi vatandaşlarımızın da bulunduğu 136 bin 336 aileyi birebir ziyaret ederek hemhal olduklarını, 17.051 yetim-öksüz çocuğa bayramlık sevinci yaşattıklarını ve 1 milyonun üzerinde haneye erzak kolisi, yardım kartı ve sıcak yemek ulaştırdıklarını ifade etti. “Hayalleri Gerçek Olsun” projesinin hem sosyolojik hem de manevi açıdan önemli bir proje olduğunu ifade eden Madak, “Bu tip projelerde, maddiyattan çok maneviyat, vermekten çok empati yapma, gitmekten ziyade hemhal olma, dertlere derman olma gibi kavram ve değerlerinin yaşanması, yaşatılması motivasyonuyla hareket ettik, ediyoruz. Sosyal Politikalar Birimi olarak insanı merkeze alan projeler ve politikaların üretilmesi için çalışmalarımıza büyük önem ve hassasiyet gösteriyoruz. Bu minvalde yüreğindeki insanlık derdi ile yolumuzu aydınlatan en büyük destekçimiz olan Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan ve İl Başkanımız Osman Nuri Kabaktepe başta olmak üzere, destekleri ile bizleri yalnız bırakmayan il yönetim kurulu üyelerimize, ilçe teşkilatlarımıza, hayırseverlerimize en kalbi şükranlarımı sunuyorum. Bu anlamlı organizasyonda büyük emekleri bulunan Şehit Gazi ve Yetim Komisyonumuzun her bir ferdine yürekten teşekkür ediyorum. Ülkemizin bekası ve istikbali adına büyük öneme sahip 2023 seçimleri yolunda daha fazla emek sarf ederek, daha fazla gönüle girmek için gecemizi gündüzümüze katacağız. Bu uğurda kaybedecek tek bir anımız, boşa harcayacak tek bir dakikamız yok bizim.” İfadelerini kullandı.

İl Başkan Yardımcımız Dr. Sevim Sayım Madak Bahçelievler ve Bakırköy ilçelerimizde çeşitli saha çalışmaları gerçekleştirdi.

İlçe Sosyal Politikalar Başkanlığı Sağlık Komisyonlarımızın koordinesinde 12 Mayıs Hemşireler Günü ve 14 Mayıs Eczacılar Günü münasebetiyle ilçelerimizde bulunan eczacılara ve hemşirelere ziyaretler gerçekleştirildi.

Pendik İlçe Sosyal Politikalar Başkanlığımız tarafından “Sosyal Haklar Yetkinlik Geliştirme Semineri “ gerçekleştirildi.

İl Sosyal Politikalar Başkanlığı Engelliler Koordinasyon Merkezimizin koordinesiyle 10 - 16 Mayıs Engelliler Haftası münasebetiyle tüm ilçelerimizde birçok çalışmalar gerçekleştirildi.

İl Sosyal Politikalar Başkanlığı Engelliler ve Yaşlılar Koordinasyon Merkezlerimiz, 8 Mayıs anneler gününde Genel Merkez Sosyal Politikalar Başkanlığımızın da talimatları doğrultusunda tüm ilçelerimizde eş zamanlı olarak çeşitli hane ve kurum ziyaretleri gerçekleştirildi.

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanımız Derya Yanık, İstanbul Milletvekilimiz Osman Boyraz, Üsküdar İlçe Sosyal Politikalar Başkanımız Kemal Özer ve teşkilat mensuplarımız Fahrettin Kerim Gökay Huzurevi ve Validebağ Huzurevini ziyaret ederek, çalışanların ve kıymetli büyüklerimizin bayramlarını kutladılar.

İl Başkan Yardımcımız Dr. Sevim Sayım Madak Zeytinburnu ve Beylikdüzü teşkilatlarımızın vefa iftarlarına katılım sağladı. Zeytinburnu Belediyemizin düzenlemiş olduğu iftar programında ise engelli vatandaşlarımız ve aileleriyle bir araya geldi. Engelli kardeşlerimiz ve aileleri ile ramazanın bereketi paylaşıldı.

AK Parti İstanbul teşkilatı, Milletvekilinden Mahalle başkanına dek tüm mensupları ile 28 Nisan akşamı İstanbul’un tüm ilçelerinde ikamet eden, aziz vatanımızın bekası için canıyla bedel ödeyen kahraman şehitlerimizin kıymetli aileleri ile iftar sofrasında buluştu.

AK Parti İstanbul teşkilatı, Milletvekilinden Mahalle başkanına dek tüm mensupları ile 28 Nisan akşamı İstanbul’un tüm ilçelerinde ikamet eden, aziz vatanımızın bekası için canıyla bedel ödeyen kahraman şehitlerimizin kıymetli aileleri ile iftar sofrasında buluştu.

İl Sosyal Politikalar Birimi, Şehit Gazi ve Yetim Komisyonu tarafından koordine edilen şehit aileleriyle iftar programları kapsamında 39 ilçede yüzlerce aile ziyaret edilerek iftar bereketi paylaşıldı. İstanbul milletvekillerimiz, il yönetim kurulu üyelerimiz, belediye başkanlarımız, üç kademe ilçe yönetimlerimiz, meclis üyelerimiz ve mahalle başkanlarımızın katılımlarıyla gerçekleşen bu iftar programlarında bizlere emanet olan şehit yakınları ile buluşuldu ve şehitlerimizin aziz hatıraları yad edildi.

Özellikle AK Partimizin 20 yıllık iktidarı döneminde nitelik ve nicelik bakımından imkân ve olanakları ciddi manada arttırılmıştır. Gelişmiş birçok ülkenin vatandaşlarına sunduğu imkân ve olanakların çok çok üstünde hizmet ve imkanları kendi kahramanları için sunan devletimiz bu manada mukayese kabul etmez bir konumdadır. Tüm bu olumlu gelişmelere ve refah seviyesini arttıran hizmetlere rağmen hep daha iyisi için politika ve proje üretmekten asla geri durmayan AK Parti hükümetlerimiz, süreç içerisinde birçok düzenleyici uygulamayı da gerektiğinde ivedi şekilde hayata geçirmektedir. Devletimizin sunmuş olduğu bu takdire şayan hizmet, imkân ve olanaklar şehit ailelerimiz ve gazilerimiz tarafından takdirle ve memnuniyetle karşılanmaktadır.

Tüm bu gelişmiş hizmet ve olanaklar karşısında şehit aileleri ve gazilerimizin duygusal manada yalnız olmadığını hissettirmek, eşsiz fedakarlıklarının her daim takdir edilmesini sağlamak ve aradaki manevi kardeşlik bağını daha da güçlendirmek adına; AK Parti teşkilatlarımız da zaman, mekân ve insan ayırt etmeksizin her daim ailelerimizle beraber olmaktadır.

İl Başkanımız Osman Nuri Kabaktepe’nin göreve gelmesinin hemen akabinde Sosyal Politikalar Birimi bünyesinde kurulan ve tüm ilçelerdeki yapılanmasını hızlı şekilde tamamlayan Şehit Gazi ve Yetim Komisyonu bu minvalde çalışmalarına aralıksız devam etmektedir. Henüz bir yaşını dahi doldurmayan komisyonumuzun sahada yaptığı çalışmalar neticesinde tüm İstanbul’da ikamet eden şehit ailesi, gazi ve yetimlerin büyük çoğunluğuna yönelik ziyaret ve aramalar periyodik şekilde yapılmış ve yapılmaya devam etmektedir.

Genel Başkan Yardımcımız, Sosyal Politikalar Başkanımız Jülide Sarıeroğlu ve Genel Merkez ŞKM Başkanımız Hacı Bayram Türkoglunun riyasetinde, bu toprakları bizlere vatan kılan kahraman şehit ve gazilerimize yönelik çalışmalar ile ilgili istişarelerde bulunuldu.

14-20 Şehitler Haftası münasebetiyle İl Şehit Gazi ve Yetim Komisyonumuzun koordinesinde tüm ilçelerdeki Şehit Aileleri ilçe teşkilatlarımız tarafından ziyaret edildi.

Ramazan ayı çalışmaları kapsamında tüm teşkilat mensuplarımız vatandaşlarımızın hanelerine misafir olmaya devam ediyor.

İl Sosyal Politikalar Başkanlığı Engelliler Koordinasyon Merkezimiz tarafından Engelli vatandaşlarımızın kamuda istihdam edilmesi adına her yıl gerçekleştirilen Engelli Kamu Personeli Seçme Sınavı (EKPSS) ile ilgili önemli konuları bilgilendirmek amacıyla online olarak program gerçekleştirildi.

Sosyal Politikalar Başkanlığımızın koordinesinde Ramazan ayı çalışmalarının özel çalışması olan gönül sofraları ev ziyaretleri kapsamında İstanbulun bütün ilçelerinde binlerce hane ziyareti gerçekleştirildi.

Engellileri, engelli yakınlarının ve toplumun engelliler ile ilgili bakış açısının değiştirilmesi yönünde eğitim ile ilgili çalışmalar yapan Beyazay Derneği Başkanı Lokman Ayva ve Beyazay yönetim kurulu üyeleri İl Başkan Yardımcımız Dr. Sevim Sayım Madak’a ziyarette bulundular.

Sosyal Politikalar Birimi Şehit Yakınları Gaziler ve Yetimler Komisyonu tüm ilçelerde şehit yakınları, gaziler ve yetimlere yönelik ziyaretlerine aralıksız devam ediyor.

İstanbul Ticaret Üniversitesi Akademisyenleri Prof. Dr. Zeki Çizmecioğlu ve Dr. Şaban Kaymakı İl Başkan Yardımcımız Dr. Sevim Sayım Madak’a ziyarette bulundular.

İl Başkan Yardımcımız Dr. Sevim Sayım Madak ve İl Şehit Yakınları, Gazi ve Yetim Komisyonu Başkanımız Selman Enes Yücel vefat eden Kore Gazimiz Nejat Beşer’i Zincirlikuyu Camiinden ebediyete uğurladılar.

8 Nisan Dünya Romanlar Günü münasebetiyle İlçe Sosyal Politikalar Başkanlıklarımız roman vatandaşlarımızın hanelerine ziyaretler gerçekleştirdiler. Roman kardeşlerimize ev ziyaretlerinin yanında iftar ve çay sohbetleri programları da düzenlendi.

İl Sosyal Politikalar Başkanlığımızın koordinesiyle ilçelerimizde Ramazan ayı çalışmaları yoğun bir şekilde gerçekleştiriliyor.

AK Parti İstanbul İl Başkanlığı Sosyal Politikalar Birimi Şehit Gazi ve Yetim Komisyonu tarafından, Çanakkale Deniz Zaferinin 107. Yıldönümü münasebetiyle Araştırmacı-Tarihçi Ozan Bodur’un sunumuyla “İstiklalden İstikbale Çanakkale” konulu konferansı düzenlendi.

AK Parti İstanbul İl Başkanlığı Sosyal Politikalar Birimi Şehit Gazi ve Yetim Komisyonu tarafından, Çanakkale Deniz Zaferinin 107. Yıldönümü münasebetiyle Araştırmacı-Tarihçi Ozan Bodur’un sunumuyla “İstiklalden İstikbale Çanakkale” konulu konferansı düzenlendi.

Okçular Vakfında düzenlenen konferansa İstanbul’un tüm ilçelerinden çoğunluğu şehit yakınları ve gaziler olan yaklaşık 200 kişi katıldı. Siyasi ve Hukuki İşlerden sorumlu İl Başkan Yardımcısı Av. Adem Yıldırım ile İl Şehit Gazi ve Yetim Komisyonu Başkanı Selman Enes Yücel’in de hazır bulunduğu program Kur’an-ı Kerim Tilaveti, Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başladı.  

“Şehitlerimizin bizlere emanet ettiği ve her daim başımızın tacı olan kıymetli şehit yakınları ve gazilerimiz ile böylesine anlamlı bir programda bir arada bulunmanın onurunu ve bahtiyarlığını yaşıyorum” diyerek açılış konuşmasına başlayan Av. Adem Yıldırım, katılımcılara İl Başkanı Osman Nuri Kabaktepe ve Sosyal Politikalar Başkanı Dr. Sevim Sayım Madak’ın selamlarını iletti. Şehitlik ve gazilik makamının medeniyetimizde en müstesna ve en yüce makam olduğuna dikkat çeken Yıldırım, bu manada onların aziz hatıralarını her daim yaşatmaya çalıştıklarını ve çalışacaklarını ifade etti. Şehit ve gazi ailelerinin artık Türk Milletine emanet olduğunu belirten Yıldırım, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın şehit yakınları ve gazilerimize olan hissiyatı ve ilgisinin ne denli büyük olduğunu ve bunun gereği olarak 20 yılda devletin tüm imkanlarını onlar için nasıl seferber edildiğini dile getirdi.  Yıldırım, “ecdadımızın Çanakkale’deki o destansı mücadelesi olmasaydı belki bugün bizler burada olmayacaktık. Dünyanın birçok yerinde savaşlar oluyor bildiğiniz üzere en son Ukrayna’da bir savaş söz konusu. Tüm bu savaşlara baktığımızda milyonlarca kişi mülteci olarak başka yerlere gitmek zorunda kaldı ama Çanakkale’de bu olmadı. Çocuk, kadın, yaşlı 7’den 70’e hiç kimse mülteci olmayı aklından bile geçirmedi. Çünkü bizim kaderimizde mültecilik yok mücadele var. Bizim mülteci olacağımız tek yer toprağın altıdır” dedi.

Sözlerine; “Eğer o gün bizim atalarımız, dedelimiz mülteci olmayı akıllarından geçirselerdi biz Çanakkale Zaferini elde edemezdik. Ben size ölmeyi emrediyorum diyen bir komutan ve şehadete susamış binlerce nefer olmasaydı bugünler bizim için hayal olacaktı. Dolayısıyla ya bu topraklarda şehit olacağız ya da diri kalıp bu vatanı canımız pahasına koruyacağız, çünkü bizim başka seçeneğimiz yok. O yüzden 1071 yılından beri şehit kanlarıyla sulanarak vatanlaşan bu topraklar bizim için kutsaldır ve vazgeçilmezidir. İşte bu yüzden bir gelecek perspektifi çiziyor ve ortaya 2023, 2053 ve 2071 vizyonunu koyuyoruz. Bu vizyonları gençlerimize aşılamamız lazım. İstiklal ve İstikbal mücadelemizin selameti açısından çocuklarımızın, gençlerimizin, kadınlarımızın zihinlerine ve gönüllerine vatan sevgisini, şehitlik, şahitlik, gazilik, inanç ve fedakârlık değerlerini ilmek ilmek nakşetmemiz lazım.” İfadelerini kullandı.  AK Parti olarak her daim ve her şartta şehit yakınları ile gazilerimizin yanında olduk ve olmaya devam edeceğiz diyen Yıldırım, Sosyal Politikalar Birimi İl Şehit Gazi ve Yetim Komisyonuna bu anlamlı gerçekleştirdikleri için teşekkür ederek sözlerini noktaladı. Çanakkale Savaşında yürekleri sızlatan acı dolu anıları ve işgalcilere geçit vermeyen kahramanlık hikayelerini katılımcılarla paylaşan Ozan Bodur, Çanakkale’nin ne kadar kritik bir öneme sahip olduğuna “eğer Çanakkale geçilseydi, İstanbul düşerdi. Hilafet merkezi işgal edilir ve İslam coğrafyası paramparça olurdu” sözleri ile dikkat çekti. Konferansın sonunda Ozan Bodur’a çiçek ve Ayasofya Hatıra parası takdim eden Selman Enes Yücel, katılımcılara ve Tarihçi-Yazar Ozan Bodur beyefendiye kıymetli sunumları için teşekkür etti. Program toplu fotoğraf çekimi, müze ziyareti ve ok atış talimleri ile nihayete erdi.

İl Başkan Yardımcımız Dr. Sevim Sayım Madak, Sarıyer İlçe Başkanımız Halil İbrahim Kurşun ve İl Komisyon üyelerimiz Sarıyer Kaymakamı Mehmet Özer Bey’e ziyarette bulundular.

Genel Başkan Yardımcımız, Sosyal Politikalar Başkanımız Jülide Sarıeroğlu, İstanbul programı kapsamında Beyoğlu ilçemizde vatandaşlarımıza hane ziyaretleri gerçekleştirerek hasbihalde bulundu.

İl Sosyal Politikalar Başkanlığı Engelliler Koordinasyon Merkezimiz tarafından Dünya Otizm Farkındalık Günü münasebetiyle Sivil Toplum Kuruluşları başkanları ve temsilcileri ile istişare toplantısı düzenlendi.

İlçe Sosyal Politikalar Başkanları Mart ayı toplantısı Genel Merkez Sosyal Politikalar Başkan Yardımcısı, MKYK Üyesi Doç. Dr. Resul Kurt Başkanımızın katılımlarıyla il başkanlığımızda gerçekleştirildi.

Gençlik ve Spor Bakanlığı ile Beyoğlu Belediye Başkanlığı’nın düzenleniş olduğu “18 Mart Çanakkale Şehitlerini Anma Karate Turnuvası’na İl Spor Komisyonu Başkanımız. M. Serhat Karadağ ve İl Sosyal Politikalar Komisyonu üyemiz Alihan Genç katılım sağladılar.

İl Sosyal Politikalar Başkanlığımızın koordinesiyle ilçelerimizde Sosyal Politikalar Sahada Çalışmaları kapsamında İlçelerimizde eş zamanlı ev ziyaretleri gerçekleştirildi.

İl Sosyal Politikalar Başkanlığı Yaşlılar Koordinasyon Merkezimiz tarafından 18-24 Mart Yaşlılara Saygı Haftası dolayısıyla Büyüklerimiz ile Buluşma etkinliği programı düzenlendi.

İl Sosyal Politikalar Başkanlığı Yaşlılar Koordinasyon Merkezimiz tarafından 18-24 Mart Yaşlılara Saygı Haftası dolayısıyla 'Büyüklerimiz ile Buluşma' etkinliği programı düzenlendi.

Kağıthane Nurtepe Sosyal Tesisleri'nde düzenlenen etkinliğe 39 ilçeden 350 kıymetli büyüğümüz katılım sağladılar.

İl Başkanımız Osman Nuri Kabaktepe, İl Başkan Yardımcımız Dr. Sevim Sayım Madak, Kağıthane İlçe Başkanımız Serkan Cantürk ve Kağıthane Belediye Başkanımız Mevlüt Öztekin programa katılan değerli büyüklerimize karanfil dağıtıp, sohbet ettiler.

Yaşlılarımız bizim için çok önemli ve kıymetli

İl Başkanımız Osman Nuri Kabaktepe, Bu hafta müstesna bir hafta. Bu haftanın bizim için önemi sadece farkındalık oluşması için. Yaşın belli bir kemale gelmesi demek dünyada birçok eser, birçok hizmet bırakmış olmak demek. Onun için insan ne kadar çok iş yapıp bırakabilirse o kadar çok da iz bırakmış oluyor. Onun için bu yaşlılarımız bizim için çok önemli ve kıymetli. Bizim bugün birçok şeyi yapabilmemizin, az hata yapmamızın, iyilikleri yapabilmemizin temel nedeni büyüklerimizin aktardığı tecrübelerdir, güzelliklerdir. dedi.

İstanbul'un 39 ilçesi, 964 mahallesinde yapılanmamız var

İl Başkan Yardımcımız Sevim Sayım Madak yaptığı konuşmada ise,Programımıza Gazi, engelli, şehit babalarının da olduğu yaklaşık 350 kişilik bir katılım var. AK Parti İstanbul olarak Sayın Cumhurbaşkanımızın da talimatıyla parti tüzüğünde yer alan Yaşlılar Koordinasyon Merkezi'nin İstanbul'da da yapılanması var. İstanbul'un 39 ilçesi, 964 mahallesinde bu yapılanmamız var. Yaklaşık bin kişilik bir ekiple biz sürekli büyüklerimizle beraberiz, onların yanındayız ve onları ziyaret ediyoruz. Son 3 ay içerisinde bu ekibimiz, yaklaşık 25 bin yaşlımızı evinde ziyaret edip 6 bininin de telefonla hal ve hatırlarını sordular. dedi.

Programa katılan 72 yaşındaki Ayten Aymergen, Cumhurbaşkanımız Sayın Erdoğan için yazdığı şiiri okudu. Aymergen'in şiiri büyük alkış aldı. Kur'an-ı Kerim tilavetiyle başlayan program sinevizyon gösterimi ve mini Türk Sanat Müziği dinletisi ile son buldu.

21 Mart Dünya Down Sendromu Farkındalık günü münasebetiyle İl Engelliler Koordinasyon Merkezimizin koordinesiyle ilçelerimizde bulunan down sendromlu çocuklarımız ve aileleri ile online olarak buluşma gerçekleştirildi.

İl Sosyal Politikalar Başkanlığımızın koordinesinde 14 Mart Tıp Bayramı münasebetiyle ilçelerimizde fedakar bir şekilde görevlerini yapan sağlık çalışanlarımıza ziyaretler gerçekleştirildi.

İlçe Sosyal Politikalar Başkanlıklarımızın koordinesinde engelli kardeşlerimize ve değerli büyüklerimize ev ziyaretleri gerçekleştirilmeye devam ediyor.

Uluslararası müsabakalarda şampiyonluklar kazanarak İstiklal Marşımızı tüm dünyaya duyuran milli sporcularımız, Beyoğlu belediye başkanımız Haydar Ali Yıldız ve teşkilat mensuplarımız gençlerimiz ile birlikte İstiklal Marşımızı okuyarak, Milli Şairimiz Mehmet Akif Ersoy’un evi olan Mısırlı Apartmanı önünde, İstiklal Marşımızın kabulünün 101. Yıldönümünde milli şairimizi andılar.

İl Başkanımız Osman Nuri Kabaktepe, İl Başkan Yardımcımız Dr. Sevim Sayım Madak ve İl Şehit Yakınları, Gaziler ve Yetimler Komisyonu Başkanımız Selman Enes Yücel Türkiye Muharip Gaziler Derneği İstanbul Şube Başkanı Ahmet Kendigel, Yönetim Kurulu Üyesi ve Kıbrıs Gazisi Celal Cavit Yıldırım’ı il başkanlığımızda misafir ettiler.

İl Başkan Yardımcımız Dr. Sevim Sayım Madak ve İl Sağlık Komisyonu Başkanımız Dr. Muzaffer Saraç AFAD İstanbul İl Müdürü Gökhan Yılmaz’a ziyarette bulundular.

İl Sosyal Politikalar Başkanlığımızın koordinesinde miraç kandili günü İstanbul’un tüm ilçelerinde eş zamanlı hane ziyaretleri gerçekleştirildi.

Üsküdar Teşkilatımız “Bir İyilik Bir Kalbi Isıtır’’ fikrinden yola çıkarak yardım kampanyası gerçekleştirdi.

1.Bölge ilçe sosyal politikalar başkanları toplantısı Üsküdar ilçemizin ev sahipliğinde, 2.Bölge ilçe sosyal politikalar başkanları toplantısı ise İl Başkanlığımızda gerçekleştirildi.

İl Başkan Yardımcımız Dr. Sevim Sayım Madak ve İl Sağlık Komisyonu Başkanımız Dr. Muzaffer Saraç, Ülkemizdeki yükseköğretim kalitesini dünyaya tanıtmak amacıyla Gençlik ve Spor Bakanımızın teşrifleri ile 44 ülkeden üniversitelerin, akademisyenlerin ve sektörünün önde gelen temsilcilerinin bulunduğu Avrasya Yükseköğretim Zirvesine katıldılar.

İl Başkan Yardımcımız Dr. Sevim Sayım Madak, İl Engelliler Koordinasyon Merkezi Başkanımız Nurşen Örnek, il Engelliler Koordinasyon Merkezi üyemiz Metin Çalağan ve Ataşehir İlçe Sosyal Politikalar Başkanımız Yeliz Gülmüş “ 3 Mart Dünya Kulak ve İşitme Günü “ vesilesiyle Ataşehir Yeditepe Özel Eğitim Meslek Lisesi’ne ziyarette bulundular.

İl Başkanımız Osman Nuri Kabaktepe ve İl Başkan Yardımcımız Dr. Sevim Sayım Madak, İstanbul Ticaret Üniversitesi Havacılık Yönetimi Lisans öğrencilerini İl başkanlığımızda misafir ettiler.

İlçe Şehit Yakınları, Gaziler ve Yetimler Komisyonu Başkanları şubat ayı toplantısı gerçekleştirildi.

İl Başkan Yardımcımız Dr. Sevim Sayım Madak, İl Spor Komisyonu Başkanımız Serhat Karadağ ve İl Şehit Yakınları, Gaziler ve Yetimler Komisyonu Başkanımız Selman Enes Yücel, Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi Genel Sekreteri Neşe Gündoğan’ a ziyarette bulundular.

İlçe Engelliler Koordinasyon Merkezi Başkanları şubat ayı toplantısı İl EKM Başkanımız Nurşen Örnek riyasetinde İl Başkanlığımızda gerçekleştirdik.

İl Başkanımız Osman Nuri Kabaktepe, evlilik hayatında 40 yılı aşan kıymetli büyüklerimizin buluştuğu “41 Kere Maşaallah” programına katıldı. Büyüklerimizi selamlayıp çiçek takdim eden İl Başkanımız Kabaktepe programda yaptığı konuşmada, “En güçlü bağ sevgidir. Sevginin de en güzeli eşlerin birbirine duyduğu muhabbettir. Kimi 40 yılı kimi yarım asrı birlikte yaşamış kıymetli büyüklerimize bir kez daha maşaallah diyor, size ve çocuklarınıza da sağlıklı, mutlu, huzurlu bir ömür diliyorum” dedi.

İl Sosyal Politikalar Başkanlığımız tarafından, evlilik hayatında 40 yılı aşan kıymetli büyüklerimizin buluştuğu “41 Kere Maşaallah” programı düzenlendi. İl Başkanlığımız’da düzenlenen programa; İl Başkanımız Osman Nuri Kabaktepe, İl Sosyal Politikalar’dan Sorumlu İl Başkan Yardımcımız Sevim Sayim Madak, Dış İlişkiler’den Sorumlu İl Başkan Yardımcımız Mahmut Rıdvan Nazırlı ve Sosyal Politikalar Başkanlığı İl Komisyon Üyelerimiz katıldı.

“SEVGİ EN GÜÇLÜ BAĞDIR”

41 Kere Maşaallah programımıza İstanbul’un 39 ilçesinden aralarında şehit yakını, gazi, engelli vatandaşlarımızın da bulunduğu 150 çift katıldı. 14 Şubat Sevgililer Günü anısına çiftlere özel hatıra fotoğrafı çekilip salona geçildi. Programda davetlilere hitap eden İl Başkanımız Kabaktepe, “Çocukların kendi arasında sevgi bağı olur, eşler arasında sevgi bağı olur, iş hayatında arkadaşlıklar içinde bir sevgi bağı olur. Muhakkak bunun en güçlülerinden birisi de eşler arasında olan o aşkın, sevginin ve muhabbetin uzun yıllar birlikteliği besleyen, uzun yıllar bir arada yaşamanın da birçok olumlu katkı sunduğu o sevginin, insan hayatının vazgeçilmezi olduğunu bir kere daha müşahede ediyoruz. Birçok şeye katlanılmaz haldeyken, katlanılabilir kılan şey aramızdaki sevgidir. Sevgi en güçlü bağdır. Sevginin de en güzeli eşlerin birbirine duyduğu muhabbettir. Kimi 40 yılı kimi yarım asrı birlikte yaşamış kıymetli büyüklerimize bir kez daha maşaallah diyor, size ve çocuklarınıza da sağlıklı, mutlu, huzurlu bir ömür diliyorum” dedi.

“İNSAN, HAYATININ HER AŞAMASINDA SEVGİYE MUHTAÇ”

Dünyada en büyük sermayenin sevgi bağının güçlülüğü olduğuna dikkati çeken İl Başkanımız Kabaktepe, konuşmasına şöyle devam etti, “Tabii ki evlilikte eşlerin birbirine olan sevgi ve muhabbeti en temel beklenti ve yaklaşım olmakla beraber, insan sevgiye hayatının her aşamasında muhtaç. Annenin çocuğa olan sevgisini tartabilir misiniz? Babanın evlatlarıyla olan sevgisini ölçebilir misiniz? Aramızda gazilerimiz var, şehit yakını büyüklerimiz var. Onların o omuz omuza mücadele ederken birbiriyle olan dayanışmalarını sevgiden başka bir şey ile izah edemezsiniz. 14 Şubat vesilesiyle sevgiyi, saygıyı, samimiyeti daha çok hatırlıyor olsak da her gün aynı derecede bu bahsettiğimiz hususları yaşayabilmek ümidiyle.”

“SİZLER KADİM MEDENİYETİMİZİN HAMURUSUNUZ”

İl Başkan Yardımcımız Sevim Sayim Madak ise hürmet, minnet ve şükran duygularının bir nişanesi olan programa icabet etikleri için katılımcılara teşekkür ederek, “Bugün evlilikte 40 yılı aşmış, aile olmanın en güzel örneklerini yaşamış ve yaşatmış, topluma rol model olmuş çiftlerle bir araya gelmek istedik. Çünkü sizler, yaşadıklarıyla, örnek kişilikleriyle bu topluma rol model olan kişilersiniz. Çünkü sizler kadim medeniyetin hamurusunuz, mayasısınız. Çünkü sizler tecrübeleri yolumuzu aydınlatan rehberimiz, ışığımızsınız.” ifadelerini kullandı.

Program, yemek ikramının ardından İstanbul Büyükşehir Belediyesi Kent Orkestrası'ndan emekli sanatçı İsmail Yılmaz'ın müzik dinletisiyle devam etti. İl Başkanımız Kabaktepe, davetlileri tek tek ziyaret edip selamlaştı. Günün anısına gül hediye etti. Büyüklerimizle sohbet edip bol bol hatıra fotoğrafı çektirdi.

Esenyurt İlçe Sosyal Politikalar Başkanlığımız Esenyurt ilçemizde bulunan yetim ve öksüz çocuklara ev ziyaretleri gerçekleştirdi.

İlçe Spor Komisyonu Başkanları toplantısı İl Spor Komisyonu Başkanımız Serhat Karadağ riyasetinde ve İl Başkan Yardımcımız Dr. Sevim Sayım Madak’ın katılımlarıyla İl Başkanlığımızda gerçekleştirildi.

İl Başkan Yardımcımız Dr. Sevim Sayım Madak, Bakırköy İlçe Başkanımız Tülin Mazlumoğlu Kestane ve İl Şehit Yakınları, Gaziler ve Yetimler Komisyonu Başkanımız Selman Enes Yücel vefat eden Kore Gazimiz Noman Erdoğanı Ataköy Ömer Duruk Camii’nden ebediyete uğurladılar.

İl Başkan Yardımcımız Dr. Sevim Sayım Madak ve İl Sosyal Politikalar Komisyonu üyelerimiz Başakşehir ilçemizde bulunan Çam ve Sakura Şehir Hastanesi’ne ziyarette bulundular.

İl Sosyal Politikalar Başkanlığımızın koordinesiyle 3. Bölge ilçelerimizin katılımlarıyla, Bağcılar ilçemizin ev sahipliğinde “Sosyal Politikalar Sahada Çalışmaları” kapsamında ev ziyaretleri gerçekleştirildi.

İl Sosyal Politikalar Başkanlığımızın koordinesiyle  3. Bölge ilçelerimizin katılımlarıyla, Bağcılar ilçemizin ev sahipliğinde “Sosyal Politikalar Sahada Çalışmaları” kapsamında  ev ziyaretleri gerçekleştirildi.

İstanbul Milletvekilimiz Tülay Kaynarca, İl Başkan Yardımcımız Dr. Sevim Sayım Madak, Bağcılar Belediye Başkanımız Lokman Çağırıcı, Bağcılar İlçe Başkanımız Rüstem Tüysüz, İl ve İlçe Sosyal Politikalar Komisyonu üyelerimizin katıldığı kahvaltılı toplantı akabinde Sosyal Politikalar Sahada çalışması kapsamında 22 mahallede 800’ü aşkın ev ziyareti gerçekleştirildi.

Mahallelerde Kapı Kapı Dolaşıldı

Bağcılar İlçe Sosyal Politikalar Başkanlığımızın belirlemiş olduğu hanelere İl ve İlçe Komisyon Başkanlarımız ve üyelerimiz yine daha önce belirlenen mihmandarlar eşliğinde hane ziyaretleri yapılarak vatandaşlarımız ile hasbihalde bulunuldu.

Yapılan ziyaretler İl Sosyal Politikalar Başkanlığımız tarafından oluşturulan yazılım ile kayıt altına alınarak haneler ile ilgili bilgiler dolduruldu.

Vatandaşlarımızın İhtiyaç ve Talepleri Not Alınarak Çözümler Üretilecek

Bağcılar ilçemizin mahallerinde gerçekleştirilen bu saha çalışmasında vatandaşlarımızın ihtiyaç, talep ve önerileri notlar alınarak çözüm yolları için gerekli adımlar atılacak.

Ziyarette bulunulan evlere fincan takımı ve hijyen seti hediye edildi. İl Başkanlığımızın koordinesinde “ Sosyal Politikalar Sahada “ çalışmaları ilçelerimizde devam edecek.

İl Başkan Yardımcımız Dr. Sevim Sayım Madak ve İl Sosyal Politikalar Komisyon Başkanları Türkıye Futbol Federasyon Yönetim Kurulu Üyesi ve Ataşehir İlçe Başkanımız İsmail Erdem Bey’e ziyarette bulundular.

İlçe Sosyal Politikalar Başkanları toplantıları İl Başkan Yardımcımız Dr. Sevim Sayım Madak riyasetinde İl Başkanlığımızda gerçekleştirildi.

Genel Merkez Sosyal Politikalar Başkanlığımızın talimatları üzerine ilimizde bulunan değerli büyüklerimizi telefon ile arayarak Sayın Cumhurbaşkanımızın selamlarını ilettik.

İl Başkan Yardımcımız Dr. Sevim Sayım Madak, İl Engelliler Koordinasyon Merkezi Başkanımız Nurşen Örnek ve İl Komisyon Üyemiz Cemal Donat, Körleri Eğitim ve Kalkındırma Derneği Başkanı Nuran Özgül ve Proje Sorumlusu Sevtap Demirtaşı İl Başkanlığımızda misafir ettiler.

İl Başkan Yardımcımız Dr. Sevim Sayım Madak ve İl Sosyal Politikalar Komisyonu üyelerimiz Sultangazi Belediye Başkanımız Abdurrahman Dursun’a ziyaret gerçekleştirdiler.

İl Sosyal Politikalar Başkanlığımız koordinesinde ilçelerimizde olumsuz hava koşullarından etkilenen engelli, yaşlı, hasta, ihtiyaç sahibi ve kimsesiz vatandaşlarımıza yönelik 25-26-27 Ocak tarihlerinde ev ziyaretleri ve telefon ile arama yapılarak çeşitli sosyal yardımlardan ve hizmetlerden faydalanmaları sağlandı.

İl Başkanımız Osman Nuri Kabaktepe ve İl Başkan Yardımcımız Dr. Sevim Sayım Madak Roman kanaat önderlerini il Başkanlığımızda misafir ettiler.

İl Başkan Yardımcımız Dr. Sevim Sayım Madak ve İl Sosyal Politikalar Komisyonu üyelerimız önceki dönem İl Sosyal Politikalar Başkanımız Gülten Durdu’yu iş yerinde ziyaret ettiler.

İl Başkan Yardımcımız Dr. Sevim Sayım Madak, İl Şehit Yakınları, Gaziler ve Yetimler Komisyonu Başkanımız Selman Enes Yücel ve 1. Bölge Sosyal Politikalar Koordinatörümüz Mehmet Yalçın, 15 Temmuz Derneği Başkanı İsmail Hakkı Turunç ‘a Hafıza 15 Temmuz Müzesi’nde ziyarette bulundular.

İl Sosyal Politikalar Başkanlığımıza bağlı bulunan İl Şehit Yakınları, Gaziler ve Yetimler Komisyonumuzun koordinesiyle tarihi Beyoğlu Atlas Sineması’nda Aziz Şehitlerimizin Yakınları, Gaziler ve Gazi yakınlarının katılımlarıyla Kesişme: İyi Ki Varsın Eren filmi seyredildi.

İl Başkan Yardımcımız Dr. Sevim Sayım Madak ve Bağcılar İlçe Sosyal Politikalar Başkanımız Hacer Yılmaz Bağcılar Kaymakamlığına ve Bağcılar İlçe Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı’na ziyarette bulundular.

Dijital Çağının sporu olarak tanımlanan E-spor alanında oyuncuların yetiştirileceği, ulusal ve uluslararası turnuvaların yapılacağı Bağcılar Belediyesi E-Spor Merkezinin temeli atıldı.

Dijital Çağın'ın sporu olarak tanımlanan E-spor alanında oyuncuların yetiştirileceği, ulusal ve uluslararası turnuvaların yapılacağı Bağcılar Belediyesi E-Spor Merkezi'nin temeli atıldı.

Temel atma törenine il başkan yardımcımız Dr. Sevim Sayım Madak, Bağcılar ilçe başkanımız rüstem tüysüz, Bağcılar belediye başkanımız lokman çağırıcı, Bağcılar kaymakamı Mustafa Eldivan, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Yılmaz, Gençlik, Spor İlçe Müdürü Kemal Hürcan, meclis üyeleri ile muhtarlar katıldılar.

İl Başkan Yardımcımız Dr. Sevim Sayım Madak yapmış olduğu konuşmada Sosyal belediyecilikte Bağcılar, bayrağı layıkıyla taşıyan bir ilçemiz. Gençlerimizin gönlünü fethedecek bir projeye bir adım atmış oluyoruz. İnanıyorum ki burası İstanbul'un en büyük E-spor merkezi olacak dedi.

Bağcılar gençliği için tüm güçleriyle çalıştıklarını söyleyen Bağcılar Belediye Başkanımız Lokman Çağırıcı da Burası çok farklı bir yer olacak. İçinde gerek salonları gerek sosyal imkanları ve müsabakaların yapılacağı alanlarıyla Türkiye'de en modern tesislerden bir tanesini burada inşa ediyoruz.” dedi.

Konuşmaların ardından sahneye çıkan gençler, protokol üyeleri ile birlikte E-Spor Merkezi'nin temeline ilk harcı attı.

Bu yıl içinde bitirilmesi beklenen iki katlı E-Spor Merkezi'nde 162 kişilik yarışma salonu, takım ve koç odaları, canlı yayın odası, oyun tanıtım ve oyun satış alanı, etkinlik alanı, fuaye alanı, kafeterya, idari ve teknik birimler bulunuyor. Modern bir şekilde tasarlanan binada profesyonel e-spor oyuncularının eğitimi ve ulusal ve uluslararası turnuvalar yapılabilecek.

Şanlıurfa hudut hattında teröristlerce döşenen el yapımı patlayıcının patlatılması sonucu Şehit olan Kahramanlarımızdan Piyade Onbaşı Enes Koç evinde alınan helalliğin ardından ikindi namazına müteakiben Ataköy 5. Kısım Ömer Duruk Camiinde tören düzenlendi.

Üsküdar İlçe Sosyal Politikalar Başkanlığımızın koordinesi ile Üsküdar ilçesinde bulunan 6-14 yaş arası ihtiyaç sahibi öğrencilere bot ve mont hediye çeki dağıtımı yapıldı.

İlçe Şehit Yakınları, Gaziler ve Yetimler Komisyonu Ocak ayı toplantısı İl Başkan Yardımcımız Dr. Sevim Sayım Madak’ın katılımlarıyla İl Şehit Yakınları, Gaziler ve Yetimler Komisyonu Başkanımız Selman Enes Yücel’ın riyasetinde gerçekleştirildi.

İl Başkan Yardımcımız Dr. Sevim Sayım Madak ve Bağcılar İlçe Sosyal Politikalar Başkanımız Hacer Yılmaz, Bağcılar ilçemizde yakın zamanda zor durumlar yaşayan hanelere dertlerine ortak olmak adına gönül ziyaretleri gerçekleştirdiler.

İl Başkanımız Sayın Osman Nuri Kabaktepe’nin katılımlarıyla 07-14 Beyaz Baston Görme Engelliler haftası münasebetiyle görme engelli vatandaşlarımıza yönelik faaliyet ve etkinliklerde bulunan sivil toplum kuruluşlarını İl Başkanlığımızda misafir ettik.

İlçe Sosyal Politikalar Başkanları Ocak ayı toplantısı İl Başkan Yardımcımız Dr. Sevim Sayım Madak riyasetinde İl Başkanlığımızda gerçekleştirildi.

İlçe Yaşlılar Koordinasyon Merkezi ocak ayı toplantısı İl YKM Başkanımız Kamil Çakır riyasetinde İl Başkanlığı’mızda gerçekleştirildi.

İl Başkan Yardımcımız Dr. Sevim Sayım Madak, ,İl Engelliler Koordinasyon Merkezi Başkanımız Nurşen Örnek ve İl Sosyal Politikalar Komisyonu Üyemiz, görme engelli Cemal Donat “7-14 Beyaz Baston Görme Engelliler Haftası” münasebetiyle Aile ve Sosyal Politikalar Politikalar İl Müdürlüğü’ne ziyarette bulundular.

“ 7-14 Beyaz Baston Görme Engelliler Haftası “ münasebetiyle İl Engelliler Koordinasyon Merkezinin Koordinasyonu ile tüm ilçelerimizde bulunan görme engelli vatandaşlarımız ve ailelerine ziyaretler, çeşitli etkinlikler düzenlendi.

İl Başkan Yardımcımız Dr. Sevim Sayım Madak, İl Engelliler Koordinasyon Merkezi Başkanımız Nurşen Örnek ve İl Sosyal Politikalar Komisyonu Üyemiz Cemal Donat, “7-14 Ocak Beyaz Baston Görme Engelliler Haftası” münasebetiyle ziyaretler gerçekleştirdiler.

İl Başkan Yardımcımız Dr. Sevim Sayım Madak, Küçükçekmece Sosyal Yardımlaşma Vakfına ziyaret gerçekleştirdi.

İl Başkan Yardımcımız Dr. Sevim Sayım Madak Küçükçekmece Halkalı Erkek Yetiştirme Yurdu’nda bulunan gençlere ziyarette bulundu.

Genel Merkez Sosyal Politikalar Başkanımız, Genel Başkan Yardımcımız Jülide Sarıeroğlu başkanlığında Sosyal Politikalar yıl sonu genel değerlendirme toplantısı gerçekleştirildi.

İl Başkan Yardımcımız Dr. Sevim Sayım Madak ve İl Engelliler Koordinayon Merkezi Başkanımız Nurşen Örnek Zeytinburnu ilçesinde engelli kardeşlerimiz ve ailelerine ziyaretler gerçekleştirdiler.

İl Başkan Yardımcımız Dr. Sevim Sayım Madak, Beylikdüzü, Gaziosmanpaşa ve Beykoz ilçelerinde ev ziyaretleri gerçekleştirdi.

İlçe Engelliler Koordinasyon Merkezi Aralık ayı toplantısı il başkanlığımızda gerçekleştirildi. İl Başkan Yardımcımız Dr. Sevim Sayım Madak’ın katılımlarıyla gerçekleştirilen toplantıda İl EKM Başkanlığı devir teslim töreni de gerçekleştirildi.

İl Sosyal Politikalar Komisyon toplantımız İl Başkan Yardımcımı Dr. Sevim Sayım Madak başkanlığında Beylikdüzü ilçemizin ev sahipliğinde gerçekleştirildi.

İl Başkan Yardımcımız Dr. Sevim Sayım Madak, İl EKM Başkanı Nurşen Örnek Ve İl Sosyal Politikalar Komisyon Üyemiz Cemal Donat, engelliler alanında faaliyet gösteren sivil toplum kuruluşlarını il başkanlığımızda ağırladılar.

AK Parti İstanbul İl Başkanlığı tarafından il ve ilçe teşkilatları arasında düzenlenen futbol turnuvasının şampiyonu belli oldu. Şişli ile Silivri teşkilatlarının karşı karşıya geldiği final maçını 7-4 kazanan Şişli, şampiyonluk kupasını İl Başkanımız Osman Nuri Kabaktepe’nin elinden aldı.

AK Parti İstanbul İl Başkanlığı tarafından il ve ilçe teşkilatları arasında düzenlenen futbol turnuvasının şampiyonu belli oldu. Şişli ile Silivri teşkilatlarının karşı karşıya geldiği final maçını 7-4 kazanan Şişli, şampiyonluk kupasını İl Başkanımız Osman Nuri Kabaktepe’nin elinden aldı.

AK Parti İstanbul İl Başkanlığı Sosyal Politikalar Birimi tarafından düzenlenen futbol turnuvası tamamlandı. İl Başkanlığı ve 39 ilçe başkanlıklarımızın karşı karşıya geldiği maçlar kıyasıya mücadeleyle geçti.

Büyük bir futbol şölenine dönüşen maçlar eliminasyon usulüne göre yapıldı. Her hafta düzenli olarak yapılan maçların ardından ilk dörde kalan takımlar belli oldu. Buna göre Şişli ve Silivri 1. ve 2.’lik, Esenler ve Beşiktaş ise 3. ve 4.’lük için karşı karşıya geldi. Geçtiğimiz hafta sonu yapılan maç programına; İl Başkanımız Osman Nuri Kabaktepe, İl Başkan Yardımcımız Dr. Sevim Sayım Madak, İl Yürütme ve Yönetim Kurulu Üyelerimiz ve çok sayıda teşkilat mensubu kardeşlerimiz katıldı.

3. ve 4.’lük için karşı karşıya gelen Esenler ve Beşiktaş maçını 6-4 Esenler kazandı. Kıyasıya mücadeleye sahne olan final maçında ise Şişli, rakibi Silivri’yi 7-4 mağlup ederek 1. oldu. Şişli İlçe Başkanlığı futbol takımının kupasını, İl Başkanımız Osman Nuri Kabaktepe takdim etti.

Futbol turnuvasının; teşkilatlar arası birlik, beraberlik ve kardeşlik şuurunun artması amacıyla düzenlendiğini vurgulayan İl Başkanımız Osman Nuri Kabaktepe, etkinliğe katılan tüm kardeşlerimize teşekkür etti.

İl Sosyal Politikalar Başkanlığı Yaşlılar Koordinasyon Merkezimin koordinesinde tüm ilçelerimizde kıymetli büyüklerimize ziyaretler devam ediyor. İlçe Yaşlılar Koordinasyon Merkezlerimiz değerli çınarlarımıza evlerinde veya işyerlerinde ziyaret ederek, hasbihalde bulunuyorlar.

Genel Merkez Sosyal Politikalar Başkanlığımızca düzenlenen “Engelsiz Yenilikçi Politikalar Çalıştayı” Genel Başkan Yardımcımız, Sosyal Politikalar Başkanımız Jülide Sarıeroğlu başkanlığında genel merkez binamızda gerçekleştirildi.

Genel Merkez Sosyal Politikalar Başkanlığımızca düzenlenen “Engelsiz Yenilikçi Politikalar Çalıştayı” Genel Başkan Yardımcımız, Sosyal Politikalar Başkanımız Jülide Sarıeroğlu başkanlığında genel merkez binamızda gerçekleştirildi.

Çalıştaya, İl Başkan Yardımcımız Dr. Sevim Sayım Madak ve İl Sosyal Politikalar Komisyonu Üyemiz, Mevzuat Komisyonu Başkanı Cemal Donat katılım sağladılar.

Ayrıca Aile ve Sosyal Hizmetler Bakan Yardımcısı Fatma Öncü, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakan Yardımcısı Ertuğrul Soysal, Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakan Yardımcısı Mücahit Demirtaş, Ulaştırma ve Altyapı Bakan Yardımcısı Selim Dursun, Gençlik ve Spor Bakan Yardımcısı Hamza Yerlikaya ile Milli Eğitim Bakanlığının da arasında bulunduğu kamu kurum ve kuruluşlarının ve STK'lerin temsilcileri ve engelliler katıldı.

AK Parti bünyesinde engelli vatandaşların ulaşabilecekleri koordinasyon merkezinin 81 ilde 970 ilçede bulunduğunu ifade eden Genel Başkan Yardımcımız Sarıeroğlu, faaliyetlerin daha kurumsal devam etmesi için çalışmalarının da sürdüğünü aktardı.

Bugün iş hayatında, sporda, okulda, siyasette, sosyal hayatta başarılı, kendinden emin, özgüvenli engelli bireyler görülebiliyorsa bunda Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın liderliğinde yapılan çalışmaların büyük katkısı olduğuna inandıklarını belirten Genel Başkan Yardımcımız Sarıeroğlu, Bütün çalışmalarımızı hak temelli bir anlayışla hayata geçirdik. Çok dağınık bir mevzuatımız varken 2005 yılında Engelliler Yasası'nı hayata geçirdik, 2010 yılında engellilerimizle ilgili olarak pozitif ayrımcılık ilkesini anayasal güvence altına aldık, engellilerimizin toplumsal hayatın her alanında olmalarını sağlamak amacıyla 'önce erişilebilirlik' dedik ve engelli kardeşlerimizin eğitim, sağlık başta olmak üzere her türlü kamu hizmetine erişimini kolaylıkla sağlayabilecekleri imkanlar geliştirmeye çalıştık. Kamu kurumlarının açık bina, kaldırım, yaya geçidi, park gibi tüm alanlarını, toplu taşıma araçları, bilgi iletişim sistemlerinin erişilebilir olmasını zorunlu hale getirdik. Dedi.

İki oturum şeklinde gerçekleştirilen Engelsiz Yenilikçi Politikalar Çalıştayı’nda” Eğitim ve sağlık, bakım ve sosyal hizmetler, erişilebilirlik, istihdam ve sosyal güvenlik ile teknoloji ve dijitalleşme konuları üzerinde istişarelerde bulunuldu.

İl Sosyal Politikalar Başkanlığımızın koordinesiyle 3 Aralık Dünya Engelliler Günü vesilesiyle İstanbul’un 39 ilçesinde Engelliler Koordinasyon Merkezlerimiz tarafından Ak Nokta çalışması ve ev ziyaretleri yapıldı.

İl Başkan Yardımcımız Dr. Sevim Sayım Madak, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın teşrifleriyle Haliç Kongre Merkezi’nde gerçekleştirilen “Engelli Öğretmen Ataması ve Engelsiz Vizyon 2030 Tanıtım” Toplantısı ve Çatalca ile Kağıthane ilçelerimizin engelliler ile buluşma programlarına katıldı.

İl Başkan Yardımcımız Dr. Sevim Sayım Madak, Kağıthane İlçe Başkanımız Serkan Cantürk, Kağıthane Belediye Başkanı Mevlüt Öztekin ve İl EKM Başkanımız Nurşen Örnek’in de eşlik ettiği ziyaretler ilk olarak 2 kez Türkiye Masa Tenisi Şampiyonu olan Kağıthane Belediyesi Spor Kulübü sporcusu otizmli Arda Barış Yıldız ile başladı.

İl Başkan Yardımcımız Dr. Sevim Sayım Madak, Kağıthane İlçe Başkanımız Serkan Cantürk, Kağıthane Belediye Başkanı Mevlüt Öztekin ve İl EKM Başkanımız Nurşen Örnek’in de eşlik ettiği ziyaretler ilk olarak 2 kez Türkiye Masa Tenisi Şampiyonu olan Kağıthane Belediyesi Spor Kulübü sporcusu otizmli Arda Barış Yıldız ile başladı.

Otizmli sporcu Arda Barış Yıldız'a çiçek hediye eden Genel Başkan Yardımcımız, Sosyal Politikalar Başkanımız Jülide Sarıeroğlu sporcu ve annesi Reyhan Yıldız'la sohbet etti. Sporcunun antrenörü Cengiz Doğan'dan, Yıldız'ın spora yönelmesi ve bu alandaki çalışmalarına ilişkin bilgi de aldı.

Genel Başkan Yardımcımız Sarıeroğlu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Dünya Engelliler Günü için engelli bireylere hitaben kaleme aldığı mektubu takdim etti.

Kağıthane'deki AK Nokta'yı ziyaret eden Genel Başkan Yardımcımız Sarıeroğlu, burada engelli bireyler ve aileleriyle bir araya geldi. Ailelerden çocuklarının engel durumuna ilişkin bilgi alan ve taleplerini dinleyen Genel Başkan Yardımcımız Sarıeroğlu, Cumhurbaşkanımızın mektubunu engeli bireylere ulaştırdı.

Genel Başkan Yardımcımız, Sosyal Politikalar Başkanımız Jülide Sarıeroğlu Eyüpsultan ilçemizin ak nokta çalışmasına da katılım sağlayarak engelli kardeşlerimiz ve aileleri ile hasbihal etti. AK Noktalar'da partiye katılmak isteyen vatandaşlarımızın üyeliklerini de gerçekleştirdi.

İl Sosyal Politikalar Başkanlığımızın koordinesiyle ilçelerimizde Sosyal Politikalar Sahada Çalışmaları kapsamında eş zamanlı ev ziyaretleri gerçekleştirildi.

İl Sosyal Politikalar Başkanlığımız tarafından yılın her ayına yayılarak yapılmakta olan kan bağışı kampanyası bu hafta Esenyurt, Bakırköy, Küçükçekmece ve Pendik ilçelerimizde gerçekleştirildi.

İlçe Sosyal Politikalar Başkanlıklarımız 24 Kasım Öğretmenler Günü vesilesiyle öğretmenlerimizin bu anlamlı günlerinde yanında oldular.

İlçe Sosyal Politikalar Başkanlıklarımız “22-26 Kasım Ağız ve Diş Sağlığı Haftası” münasebetiyle ilçelerimizde bulunan Ağız ve Diş Sağlığı Merkezlerine ve hastanelerde Diş Polikliniklerinde görev yapan diş hekimlerine ziyaretler gerçekleştirdiler.

İl Sosyal Politikalar Başkanlığı Spor Komisyonumuz tarafından organize edilen 7. Geleneksel ilçeler arası futbol turnuvası tüm hızı ve heyecanıyla devam ediyor.

Kağıthane belediyesi tarafından ihtiyaç sahibi vatandaşların gıda, temizlik, giyim, bebek bakım, ayakkabı ve oyuncaktan oluşan yüzlerce çeşit ürüne ücretsiz şekilde sahip olabileceği “ Elden Gönüle Sosyal Yardım Marketi’nin” açılış törenine Genel Merkez MKYK Üyemiz ve İstanbul Milletvekilimiz Fatma Betül Sayan Kaya, İl Başkanımız Osman Nuri Kabaktepe, İl Başkan Yardımcımız Dr. Sevim Sayım Madak, Kağıthane İlçe Başkanımız Serkan Cantürk, Kağıthane Belediye Başkanımız Mevlüt Öztekin, teşkilat mensuplarımız ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Kağıthane belediyesi tarafından ihtiyaç sahibi vatandaşların gıda, temizlik, giyim, bebek bakım, ayakkabı ve oyuncaktan oluşan yüzlerce çeşit ürüne ücretsiz şekilde sahip olabileceği “ Elden Gönüle Sosyal Yardım Marketi’nin” açılış törenine Genel Merkez MKYK Üyemiz ve İstanbul Milletvekilimiz Fatma Betül Sayan Kaya, İl Başkanımız Osman Nuri Kabaktepe, İl Başkan Yardımcımız Dr. Sevim Sayım Madak, Kağıthane İlçe Başkanımız Serkan Cantürk, Kağıthane Belediye Başkanımız Mevlüt Öztekin, teşkilat mensuplarımız ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Açılış töreninde konuşan Genel Merkez MKYK Üyemiz ve AK Parti İstanbul Milletvekilimiz Fatma Betül Sayan Kaya, Başkanımız Kağıthaneli hemşehrilerimizin bütün ihtiyaçlarını düşünerek çok güzel bir sosyal market hazırlamış. Hemşehrilerimize hayırlı olsun diyoruz. Sosyal markette hem ev hem de gıda ihtiyacına yönelik her şey var. Devletimiz ihtiyaç sahibi vatandaşlarımızın yanındadır. Belediyelerimiz de ihtiyaç sahiplerine el uzatıyor. Gönül belediyeciliğinin en güzel örneğini ortaya koyan belediye başkanımızı tebrik ediyoruz.” dedi.

İl Başkanımız Osman Nuri Kabaktepe ise Kağıthane Belediye Başkanımız Mevlüt Öztekin'e çok teşekkür ediyorum. Hayat paylaşarak güzelleşir, ömür paylaşınca anlam kazanır düşüncesini en güzel gösteren hizmetlerimizden bir tanesidir. AK Partili belediyelerimiz birçok alanda gönle dokunan, insanı önceleyen kadınımızı, çocuğumuzu, gençlerimizi özne kılan faaliyetleri gerçekleştiriyor. Marketimiz hayırlı olsun, bu hizmet devam eden projelerimizden bir tanesidir ve devamı da gelecektir.” dedi.

2. Bölge İlçe Sosyal Politikalar Başkanları toplantısını Bayrampaşa İlçemizin ev sahipliğinde gerçekleştirdik.

İlçe Engelliler Koordinasyon Merkezi Başkanları toplantısı İl Başkan Yardımcımız Dr. Sevim Sayım Madak ve İl Engelliler Koordinasyon Merkezi Başkanımız Nurşen Örnek’in katılımlarıyla İl Başkanlığımızda gerçekleştirildi.

15 Temmuz Derneği’nin düzenlediği “5. Geleneksel Şehit Aileleri Buluşması” Antalya’da yapıldı. 15 Temmuz gecesi şehit olan 251 vatandaşın ailelerinin katıldığı buluşmada 7’den 70’e herkes için farklı ve özel programlar hazırlandı.

15 Temmuz Derneği’nin düzenlediği “5. Geleneksel Şehit Aileleri Buluşması” Antalya’da yapıldı. 15 Temmuz gecesi şehit olan 251 vatandaşın ailelerinin katıldığı buluşmada 7’den 70’e herkes için farklı ve özel programlar hazırlandı.

Buluşmanın açılış gecesine Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanımız Derya Yanık, Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, İl Başkan Yardımcımız Dr. Sevim Sayım Madak, 15 Temmuz Derneği Başkanı İsmail Hakkı Turunç, Antalya Valisi Ersin Yazıcı katıldı.

ŞEHİTLERİN AİLESİ BİZİM AİLEMİZDİR

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanımız Derya Yanık yaptığı konuşmada; “15 Temmuz ruhunu unutturmaya çalışanlara karşı bıkmadan usanmadan tüm dünyaya 15 Temmuz tarihi ve gerçeğini tek tek anlatacağız. Şehitlerimizin hatırasını ve 15 Temmuz ruhunu yaşatmak her birimiz için önemli bir vazifedir. Şehit yakınlarına destek olmak ve hüzünlerini paylaşmak da şehitlerimizin hatıralarına hürmetimizin bir geleneğidir. Şehitlerimizi ve şehit yakınlarını itibarsızlaştırma çalışmalarını asla kabul etmeyeceğimizi altını çizerek ifade etmek istiyorum. Şehitlerin ailesini bizim ailemiz kabul ediyorum.” Dedi.

HER KESİME ÖZEL PROGRAMLAR YAPILDI

5.Şehit Aileleri Buluşması’nda şehit yakınları için birbirinden farklı programlar hazırlandı. Şehit Yakınları ve Gaziler Genel Müdürü Selim Çelenk ve 15 Temmuz Derneği Başkanı İsmail Hakkı Turunç “Babalarla Başbaşa” programında şehit babalarıyla buluşarak sorunlarını dinledi. 15 Temmuz Derneği Yönetim Kurulu Üyesi Ayşe Varank Arslantürk ise “Kadınlarla 5 Çayı” programında şehit anneleri ve eşleriyle buluşarak hasbihal etti.

3 gün süren 5. Geleneksel Şehit Aileleri Buluşması’na katılan aileler hem ortak acıları etrafında birleşti hem de gönüllerince eğlendi. Satranç&Tavla Turnuvası, Plaj Voleybolu, Tema Park gezisi ve uzman bir ekip tarafından yapılan Sportif Yetenek ve Performans Ölçümü etkinlikleri de şehit çocuklarına yönelik hayata geçirildi.

20 Kasım Dünya Çocuk Hakları Günü nedeniyle Esenler Belediyesi tarafından Çocukların Hakları Var isimli panel düzenlendi. Çeşitli konularda sunumlar yapılan panelde, çocuk hakları ile ilgili tiyatro oyunu sahnelendi.

İl Başkan Yardımcımız Dr. Sevim Sayım Madak, İl Aile ve Çocuk Komisyonu Başkanımız Sabiha Tanrıverdi Uca ve Kağıthane İlçe EKM Başkanımız Nermin Külahlı Kağıthane’de ikamet eden, geçtiğimiz ay Hakkın rahmetine kavuşan engelli kardeşimiz Ali Kemal Muslu için, annesi Zekiye Muslu’ya taziye ziyaretinde bulunup, kederli ailesine sabır dilediler.

Devletimizin Sosyal Politikalar alanında dezavantajlı gruplara Bakanlıklar, Belediyeler ve Kurumlar vasıtasıyla vatandaşlarımıza sağlamış oldukları hizmetleri sahada vatandaşlar ile direk temas kuran 3 Kademe İlçe Sosyal Politikalar Başkanlarımıza ve İlçe Sosyal Politikalar Komisyon üyelerimize aktarılması amacıyla Sosyal Politikalar Yetkinlik Geliştirme Eğitim Programı düzenlendi.

Devletimizin Sosyal Politikalar alanında dezavantajlı gruplara Bakanlıklar, Belediyeler ve Kurumlar vasıtasıyla vatandaşlarımıza sağlamış oldukları hizmetleri sahada vatandaşlar ile direk temas kuran 3 Kademe İlçe Sosyal Politikalar Başkanlarımıza ve İlçe Sosyal Politikalar Komisyon üyelerimize aktarılması amacıyla Sosyal Politikalar Yetkinlik Geliştirme Eğitim Programı düzenlendi.

Sosyal Politikalar Yetkinlik Geliştirme Eğitim Programı'nda teşkilat mensuplarımızın saha çalışmalarında vatandaşlarımızdan gelen talepler ile ilgili hangi kurumdan hangi şartlarla çözüm yolları bulunabileceğine yönelik eğitim amaçlandı.

İl Başkan Yardımcımız Dr. Sevim Sayım Madak, Kızılay Genel Başkan Vekili İsmail Hakkı Turunç, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Ali Fuat Karaman, İl Sosyal Politikalar Komisyonu üyelerimiz, Üç Kademe İlçe Sosyal Politikalar Başkanlarımız ve İlçe Sosyal Politikalar Komisyon Başkanları eğitim programına katılım sağladılar.

İl Başkan Yardımcımız Dr. Sevim Sayım Madak'ın açılış konuşmasının ardından uzun yıllar Türk Kızılay’ında insani yardım hizmetlerinde ön safta yer alan İsmail Hakkı Turunç tecrübelerini ve insani yardımın önemini teşkilat mensuplarımıza aktardı.

Eğitim programında sosyal haklar 6 ana başlığa ayrılarak alanında uzman yetkililerin sunumları gerçekleştirildi.

Sunum başlıkları;

  1. Aile ve Çocuk Hizmetlerinde Sahip Olunan Haklar,
  2. İlçe Sosyal Hizmet Merkezleri ve Sosyal Yardımlaşma Vakıfları Hizmetleri,
  3. Engelli ve Yaşlı Hizmetlerinde Sahip Olunan Haklar,
  4. Bağımlılık ile Mücadele,
  5. Şehit, Gazi ve Yakınlarının Sahip Olduğu Haklar,
  6. Sağlık Hizmetleri-İmkanları

Gerçekleştirilen her sunumun sonrası teşkilat mensuplarımıza söz verilerek soru ve önerileri alındı. Her katılımcı için hazırlanan dosyalarda yer alan toplantı evrakları ile teşkilat mensuplarımız notlarını ciddiyetle aldılar.

Eğitim programı İl Başkan Yardımcımız Dr. Sevim Sayım Madak'ın kapanış ve teşekkür konuşması ile sona erdi. İl Başkan Yardımcımız Dr. Sevim Sayım Madak Bu önemli ve verimli eğitim programımıza hassasiyet göstererek katılan teşkilat mensuplarımıza teşekkür ediyorum. Önümüzde bulunan 2023 seçim zaferi için teşkilâtımızı donanımlı hale getirerek saha çalışmalarımızı çok verimli bir şekilde gerçekleştireceğiz. dedi.

Esenyurt İlçe Sosyal Politikalar Başkanlığımız her yıl Kasım ayının ikinci pazartesi günü başlayan Dünya Çocuk Kitapları Haftası münasebetiyle çocuklara yönelik program gerçekleştirdi.

İl Sosyal Politikalar Başkanlığımızın koordinesinde 3. Bölge İlçe Sosyal Politikalar ve Komisyon Başkanları toplantımız Esenyurt İlçe Başkanlığımızın ev sahipliğinde gerçekleştirildi.

İl Sosyal Politikalar Başkanlığımızın koordinesinde 3. Bölge İlçe Sosyal Politikalar ve Komisyon Başkanları toplantımız Esenyurt İlçe Başkanlığımızın ev sahipliğinde gerçekleştirildi.

 

İl Başkan Yardımcımız Dr. Sevim Sayım Madak, Esenyurt İlçe Başkanımız Harun Özer, İl Yönetim Kurulu Üyemiz Akın Bayram ile İl ve İlçe Sosyal Politikalar Komisyonu üyelerimizin katıldığı kahvaltılı toplantı akabinde “Sosyal Politikalar Sahada” çalışması kapsamında 43 mahallede 612 ev ziyareti gerçekleştirildi.

 

Mahallelerde Kapı Kapı Dolaşıldı

Esenyurt İlçe Sosyal Politikalar Başkanlığımızın belirlemiş olduğu hanelere İl ve İlçe Komisyon Başkanlarımız ve üyelerimiz yine daha önce belirlenen mihmandarlar eşliğinde hane ziyaretleri yapılarak vatandaşlarımız ile hasbihalde bulunuldu.

Yapılan ziyaretler İl Sosyal Politikalar Başkanlığımız tarafından oluşturulan https://app.sosyalpolitikalarsahada.org/ sitesine girilerek kayıt altına alınarak mini bir anket dolduruldu.

Vatandaşlarımızın İhtiyaç ve Talepleri Not Alınarak Çözümler Üretilecek

Esenyurt ilçemizin tüm mahallerinde gerçekleştirilen bu saha çalışmasında vatandaşlarımızın ihtiyaç, talep ve önerileri notlar alınarak çözüm yolları için gerekli adımlar atılacak. Ziyarette bulunulan evlere alışveriş kartı hediye edildi. İl Başkanlığımızın koordinesinde “ Sosyal Politikalar Sahada “ çalışmaları aralıksız devam edecek.

İl Başkan Yardımcımız Dr. Sevim Sayım Madak ve İl Sosyal Politikalar Komisyon üyelerimiz Kızılay Haftası münasebetiyle İstanbul Kızılay Şubesi’ne ziyarette bulundular.

İl Başkan Yardımcımız Dr. Sevim Sayım Madak ve İl Sağlık Komisyonu Başkanımız Dr. Muzaffer Saraç yeniden İl Sağlık Müdürü olarak atanan Prof. Dr. Kemal Memişoğlu’na hayırlı olsun ziyaretinde bulundular.

Ümraniye İlçe Sosyal Politikalar Başkanlığı koordinesiyle İlçe Engelliler Koordinasyon Merkezimiz engelli kardeşlerimiz ve ailelerine ev ziyaretleri gerçekleştirdi.

İlçe Yaşlılar Koordinasyon Merkezi Başkanları Kasım ayı toplantısı İl Başkan Yardımcımız Dr. Sevim Sayım Madak ve İl Yaşlılar Koordinasyon Merkezi Başkanımız Kamil Çakır’ın katılımlarıyla il başkanlığımızda gerçekleştirildi.

Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğanın futbola başladığı yıllarda antrenörlüğünü yapan 86 yaşındaki dev çınarımız Turan Aslantürk amcamızı İl Başkan Yardımcımız Dr. Sevim Sayım Madak, İl Spor Komisyonu Başkanımız Serhat Karadağ ve Üsküdar İlçe Sosyal Politikalar Başkanımız Kemal Özer ziyaret ettiler.

İl Başkan Yardımcımız Dr. Sevim Sayım Madak ve Büyükçekmece Kadın Kolları Başkanımız Sibel Yağmur, eşini kaybeden ve iki yetim çocuğuyla hayat mücadelesi veren Şerife Yetgin hanıma ziyaret ederek hasbihalde bulundular.

Çatalca İlçe Sosyal Politikalar Başkanımız Hüseyin Karamahmut ve İlçe Sosyal Politikalar Komisyon Üyelerimiz engelli-yaşlı vatandaşlarımıza ve ailelerine yönelik ev ziyaretleri gerçekleştirdi.

İl Yaşlılar Koordinasyon Merkezimizin koordinesiyle ilçelerimizde değerli büyüklerimize ev ziyaretleri gerçekleştirildi.

Kartal İlçe Başkanımız Ebubekir Taşyürek ve Kartal İlçe Sosyal Politikalar Başkanımız Fikret Polat, 2020 Tokyo Paralimpik Oyunlarında Okçuluk branşında erkekler kategorisinde gümüş madalya kazanan başarılı milli sporcumuz Nihat Türkmenoğlu’nu evinde ziyaret ettiler.

İl Başkan Yardımcımız Dr. Sevim Sayım Madak ve İl Sosyal Politikalar Komisyonu Üyelerimiz Mutlu Aile Mutlu Çocuk Derneği Başkanı Orhan Çokça ve Yönetim Kurulu Üyelerini İl Başkanlığımızda misafir ettiler.

İl Başkan Yardımcımız Dr. Sevim Sayım Madak, Adalar İlçe Sosyal Politikalar Başkanımız Aslı Barışkan Yalap ve İl Sosyal Politikalar Komisyon Üyelerimiz Büyükada ve Heybeliadada birtakım ziyaretler gerçekleştirdi.

İl Başkan Yardımcımız Dr. Sevim Sayım Madak, Adalar İlçe Sosyal Politikalar Başkanımız Aslı Barışkan Yalap ve İl Sosyal Politikalar Komisyon Üyelerimiz Büyükada ve Heybeliada'da birtakım ziyaretler gerçekleştirdi.

Kızılay Heybeliada Gençlik Kampını ziyaret ettik

Bu ziyaretler kapsamında ilk olarak Kızılay Heybeliada Gençlik Kampını ziyaret ettik. Çocuklarımıza/gençlerimize afetler ve ilk yardım konularında eğitimlerin verildiği ve bilinçlendirme faaliyetlerinin gerçekleştirildiği tesis hakkında Kızılay yetkililerden bilgi aldık.

Kuran Kursu Öğrencileriyle Buluştuk

Adalar'daki ikinci durağımız Heybeliada Camii Kuran Kursu oldu. Diyanete bağlı olarak hizmet gösteren bu kursta eğitim alan 4-6 yaş arasındaki yavrularımız ile yatılı şekilde hafızlık eğitimi alan pırıl pırıl gençlerimiz ile buluşup hasbihal ettik.

Heybeliada Ruhban Okulunu Ziyaret Ettik

Heybeliada ziyaretlerimiz kapsamında Ruhban Okulunu da ziyaret ettik. Bu okulun da içinde olduğu 190 dönümlük koruluk, 2013 yılında ülkemizdeki din, düşünce ve ifade özgürlüğünün banisi olan Cumhurbaşkanımız ve Genel Başkanımız Recep Tayyip Erdoğan talimatıyla Aya Triada Manastırı Vakfı’na iade edilmişti.

Kahraman Şehidimiz Dursun Keser’in Ailemizi Ziyaret Ettik

1992'de Şırnak'ta şehit düşen kahraman Mehmetçiğimiz #DursunKeser'in Heybeliada'da ikamet eden kıymetli ailesini ziyaret ettik. Aradan yüzyıllar da geçse bu vatanın bekası için canıyla ve kanıyla bedel ödeyen hiçbir kahramanımızı unutmayacak ve ailelerini asla yalnız bırakmayacağız! 

TÜGVA’ya dayanışma ziyaretinde bulunduk

Ülkesi için dertlenen, üreten, ahlaklı, bilinçli ve vizyonu olan bir gençlik için çalışan, bu nedenle karanlık odakların düşmanca muamelelerine muhatap olan TÜGVA Adalar Temsilciliğine, İl Sosyal Politikalar Komisyonumuzla beraber dayanışma ziyaretinde bulunduk. Her zaman ve her yerde yanlarında olduğumuzu ifade ederek çalışmalarında muvaffakiyetler diledik.

İlçe Başkanlığımızda İstişarelerde Bulunduk

Adalar'daki programlarımızın finalini Adalar AK Parti Adalar ilçe Başkanlığımızda yaptık. İlçe Sosyal Politikalar, Seçim İşleri ve Sekretarya Başkanlarımız ile ilçedeki teşkilat çalışmalarını istişare ettik.

Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın Eşi Emine Erdoğan, Ümraniye Belediyemiz tarafından düzenlenen 22 branşta 181 eserin yer aldığı “Geleneksel El Sanatları Sergisi”nin açılışını yaptı, daha sonra Ümraniye Belediyesi’nin önemli bir sosyal sorumluluk projesi olan “İşim Var. Okula Gidiyorum.”un tanıtım programına katıldı.

Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın Eşi Emine Erdoğan, Ümraniye Belediyemiz tarafından düzenlenen 22 branşta 181 eserin yer aldığı “Geleneksel El Sanatları Sergisi”nin açılışını yaptı, daha sonra Ümraniye Belediyesi’nin önemli bir sosyal sorumluluk projesi olan “İşim Var. Okula Gidiyorum.”un tanıtım programına katıldı.

Emine Erdoğan, Ümraniye Belediyesi Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürlüğü’nün kurs hocaları ve öğrencileri tarafından hazırlanan serginin açılış kurdelesini keserek eserleri yakından inceleyip bilgi aldı.

“İŞİM VAR. OKULA GİDİYORUM.” PROJESİ

“İşim Var. Okula Gidiyorum.” projesi kapsamında, sosyoekonomik sebeplerle eğitimlerini bırakmış veya ara vermek zorunda kalmış öğrencileri tekrar eğitim hayatına kazandırıyor. Gençler, seçtikleri branşlarda uzmanlaşmaları için çeşitli işletmelere stajyer olarak yerleştiriliyor. Bu proje yalnızca gençleri mesleki eğitim merkezlerine yönlendirmekle kalmayıp, kendilerini yetiştirecek olan; belgesi olmayan iş yeri sahiplerine de; kalfa, usta ve usta öğreticilik belgesi kazandırıyor. Psikolog ve eğitimcilerden oluşan proje ekibi; yoğun bir mesai harcayarak, eğitimini yarıda bırakmış yüzlerce genci tekrar eğitim hayatına kazandıracak.

Projenin tüm ülkede yaygınlaştırılmasını dilediğini belirten Erdoğan, Çünkü okuldan uzak kalan her evladımızın, zararlı odakların hedefi olduğunu biliyoruz. Çocukluk ve gençlik yılları tohum ekme mevsimidir. Her evladımız, ekinlerini ömür boyu toplayacağı, kaliteli bir eğitim hayatını hak eder. Onlara bu imkânı vermek için gayret eden herkese şükranlarımı sunuyorum” dedi.

İl Başkan Yardımcımız Dr. Sevim Sayım Madak ve İl Sosyal Politikalar Komisyon Üyelerimiz Yeni Dünya Vakfı’na ziyarette bulundular.

İl Başkan Yardımcımız Dr. Sevim Sayım Madak ve İl Sosyal Politikalar Komisyon Üyelerimiz Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı İstanbul İl Müdürü olarak atanan Ali Fuat Karaman’ı ziyaret ederek yeni görevinde başarı dileklerinde bulundular.

İlçe Sosyal Politikalar Başkanlıklarımız saha çalışmalarına aralıksız devam ediyor. İlçelerimiz tarafından belirlenen Engelli, yaşlı, hasta ve ihtiyaç sahibi vatandaşlarımıza yönelik ziyaretler kapsamında tespit edilen ihtiyaçlar İlçe Sosyal Politikalar Başkanlarımız tarafından özveri ile sağlanmaktadır.

İl Başkan Yardımcımız Dr. Sevim Sayım Madak, Esenler Belediye Başkanımız M. Tevfik Göksu, Esenler İlçe Başkanımız Umut Özkan, 15 Temmuz Derneği Başkanı İsmail Hakkı Turunç, İl Sosyal Politikalar Komisyon üyelerimiz ve sevenleri vefat eden 15 Temmuz Gazimiz Sait Taşcı’yı Esenler Yenimahalle Yolağzı Camii’nden ahirete uğurladılar.

İl Spor Komisyonumuz İtalya’da düzenlenen 2021 Down Sendromlular Avrupa Oyunlarında Portekizi 6-0 yenerek şampiyon olan Türkiye Down Sendromlular Futsal Milli Takımımıızı, İlçe Spor Komisyonu Başkanlarımızın da katılımlarıyla büyük bir coşkuyla karşıladı.

İl Başkan Yardımcımız Dr. Sevim Sayım Madak, İl Aile ve Çocuk Komisyonu Başkanımız Sabiha Tanriverdi Uca ve İl Sağlık Komisyonu Başkanımız Dr. Muzaffer Saraç, Bahçelievler Belediyesinin düzenlemiş olduğu Kadın El Emeği Festivaline ziyarette bulundular.

İl Sosyal Politikalar Başkanlığımızın koordinesi ile Partimizin kuruluşundan bu yana İl Sosyal Politikalar Başkanlığı görevini yerine getirerek güzel hizmetlerde bulunan Başkanlarımız ile vefa buluşması gerçekleştirildi.

İl Başkan Yardımcımız Dr. Sevim Sayım Madak ve Eyüpsultan İlçe Başkanımız Muhammet Vanlıoğlu, İlçe Sosyal Politikalar Başkanlığı Yaşlılar Koordinasyon Merkezimizin düzenlemiş olduğu kahvaltı programında kıymetli büyüklerimiz ile bir araya geldiler.

İlçe Sosyal Politikalar Ekim ayı toplantısı İl Başkan Yardımcımız Dr. Sevim Sayım Madak başkanlığında gerçekleştirildi.

İl Başkan Yardımcımız Dr. Sevim Sayım Madak ve İl Komisyon Üyelerimiz Başakşehirde insani yardım alanında önemli çalışmalar yapan Acil Yardım Gönüllüleri Derneği’ne(ACİLDER) ziyarette bulundular.

İl Başkan Yardımcımız Dr. Sevim Sayım Madak ve İl Spor Komisyonu Başkanımız Serhat Karadağ, Dünya Başkanlık Kupası’nda 4 Madalya kazanarak göğsümüzü kabartan Çağrı Kızıl Taekwondo Kulübü öğrencilerini İl Başkanlığımızda misafir ettiler.

İlçe Sağlık Komisyonu Başkanları toplantısı İl Sağlık Komisyonu Başkanımız Dr. Muzaffer Saraç’ın başkanlığında İl Başkan Yardımcımız Dr. Sevim Sayım Madakın katılımlarıyla İl Başkanlığımızda gerçekleştirildi.

İl Yaşlılar Koordinasyon Merkezimizin organizesiyle kıymetli büyüklerimiz, Ayasofya, Taksim, Çamlıca ve Mimar Sinan Camilerine Camiler Haftası vesilesiyle ziyarette bulundular.

İl Sosyal Politikalar Başkanlığı Engelliler Koordinasyon Merkezi tarafından engelli kardeşlerimiz ve ailelerine yönelik boğaz turu gerçekleştirildi.

İl Sosyal Politikalar Başkanlığı Yaşlılar Koordinasyon Merkezimizin organizasyonuyla 1 Ekim Dünya Yaşlılar Günü vesilesiyle etkinlikler düzenledi. Birçok farklı ilçemizde gerçekleştirilen etkinliklerde çok sayıda büyüklerimiz yer aldı.

İl Başkan Yardımcımız Dr. Sevim Sayım Madak Ve İl Sosyal Politikalar Komisyonu Üyelerimiz Mahmut Yusuf ve Serhat Karadağ, Çatalca İlçe Başkanımız Yusuf Aslan’a ziyarette bulunarak, sosyal politikalar alanındaki çalışmalara ilişkin istişareler gerçekleştirildi.

İl Sosyal Politikalar Başkanlığımızın koordinesinde 3. Bölge İlçe Sosyal Politikalar ve Komisyon Başkanları toplantımız Başakşehir e gerçekleştirildi.

İl Başkan Yardımcımız Dr. Sevim Sayım Madak, Şişli İlçe Başkanımız Gökhan Yüksel’e ziyarette bulundu.

İl Başkanımız Osman Nuri Kabaktepe, İstanbul Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu’nu ziyaret etti. Federasyon temsilcileriyle görüşüp çalışmalar hakkında bilgi aldı.

İl Başkan Yardımcımız Dr. Sevim Sayım Madak, İlçe Sosyal Politikalar Başkanımız ve Komisyon üyelerimiz yeni eğitim-öğretim yılı açılışı münasebetiyle Zeytinburnu Haluk Ündeğer İlköğretim Okulu Müdürü Mücahit Çatal ve 75.Yıl Ortaokulu Müdürü Salih Yıldızı ziyaret ettiler.

İl ve İlçe Sosyal Politikalar Başkanlıklarımız Muharrem ayı vesilesiyle İstanbul genelindeki farklı etkinliklerle canlarımızla buluştu. Birlikte oruç açıp Muharrem ayının bereketini paylaştı.

İl ve İlçe Sosyal Politikalar Başkanlıklarımız Muharrem ayı vesilesiyle İstanbul genelindeki farklı etkinliklerle canlarımızla buluştu. Birlikte oruç açıp Muharrem ayının bereketini paylaştı.

İl Başkan Yardımcımız Dr. Sevim Sayım Madak ve İl Sosyal Politikalar Komisyon üyelerimiz, İl Başkanlığımızın yanındaki  Alevi-Bektaşi Eğitim ve Kültür Vakfı Karaağaç Bektaşi Dergahı’ndaki komşularımız ile bir araya geldi. Başkanımız Madak, komşularımızın Muharrem ayını tebrik etti. Bir süre birlikte oturup sohbet etti.

İl Başkan yardımcımız Dr. Sevim sayım Madak, Küçükçekmece İkitelli Cemevi'ne de ziyarette bulunarak, cemaatle birlikte iftar açtı.

Mübarek Muharrem Ayı vesilesiyle ilçelerimizde birçok etkinlikler ve çalışmalar gerçekleştirildi. Kartal İlçe Başkanımız Ebubekir Taşyürek ve teşkilat mensuplarımız Muharrem Ayı vesilesiyle Kartal Cemevi’nde düzenlenen iftar programına katıldı.

Adalar Heybeliada Mahallesi’nde Sosyal Politikalar Birim Başkanlığımızca düzenlenen, Adalı kadınlar tarafından Heybeliada Cami Mutfağında pişirilen 900 Aşure Heybeliada İskele Meydanı'nda dağıtıldı. İstanbul Milletvekilimiz Eyüp Özsoy, İlçe Başkanımız Uğur Sina Şen ve teşkilat mensuplarımızın katılımıyla halkımızın muharrem ayı kutlandı.

Sarıyer İmam Hüseyin Cemevi'nde, Muharrem Orucu vesilesiyle ilçe teşkilatımız lokma dağıttı.

Pendik İlçe Başkanlığımız Sülüntepe Erenler Cemevine ziyarette bulunup canlarla sohbet etti.

Güngören Pir Sultan Abdal Kültür Derneği’ne İlçe Başkanımız Devran Yalçınkaya, Belediye Başkanımız Dr. Bünyamin Demir ve teşkilat mensuplarımızın katılımlarıyla ziyarette bulunuldu.

Tuzla ilçemizde bulunan cemevlerinin iftar programlarına İstanbul Milletvekilimiz Serkan Bayram, İlçe Başkanımız Talha Tayfur ve teşkilat mensuplarımız katılım sağlayarak, vatandaşlarımız ile oruç sofrasını paylaştılar. 

Esenyurt İl Yönetim Kurulu Üyemiz Akın Bayram, İlçe Başkanımız Harun Özer ve teşkilat mensuplarımız Örnek Cemevi'nde iftar yemeğine katıldılar. Ayrıca İlçe Başkanlığımız Cumhuriyet Meydanı’nda Aşure dağıtımı gerçekleştirdi.

Kadıköy ilçe başkanımız Fatih Kaya ve teşkilat mensuplarımız Şahkulu Sultan Dergahı’nda vatandaşlarımız ile bir araya gelerek lokma dağıtımı gerçekleştirdiler.

Bağcılar İlçe Başkanımız Rüstem Tüysüz ve Belediye Başkanımız Lokman Çağırıcı’nın katılımlarıyla Aşure dağıtımı ve Cemevi ziyaretleri gerçekleştirildi.

Zeytinburnu ilçe başkanlığımız, İmamı Caferi Sadık Camii’nde Aşure gününde şehadet yıl dönümleri olan Kerbelâ şehitleri yad edildi.

Avcılar İlçe Başkanımız Abdullah Küçükoğlu ve teşkilat mensuplarımız Muharrem ayı vesilesi ile Ehlibeyt Derneğinin düzenlediği anma programına katılım sağladılar. Ayrıca Firuzkoy Cemevi’ne ziyaret gerçekleştirildi.

İl Başkan Yardımcımız Dr. Sevim Sayım Madak ve İl Sosyal Politikalar Komisyonu üyelerimiz Ataşehir İlçe Sosyal Politikalar Komisyonu toplantısına katıldılar.

İl Başkan Yardımcımız Dr. Sevim Sayım Madak ve İl Başkanımızın Kıymetli Eşi Eğitimci-Yazar Amina Kabaktepe Hanımefendi, Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığına bağlı olan Şeyh Zayed Sevgi Evleri Çocuk Yuvası’nda bulunan çocuklar ile karne şenliği programında bir araya geldiler.

İl Başkan Yardımcımız Dr. Sevim Sayım Madak ve Kültür ve Edebiyat alanında önemli çalışmalara imza atan Eğitimci-Yazar Amina Kabaktepe Hanımefendi ile Güngören, Bahçelievler ve Bakırköy ilçelerinde vatandaşlarımızı ziyaret ettiler.

İl Sosyal Politikalar Birim Başkanlığı Şehit, Gazi ve Yetim Komisyonu tarafından organize edilen “İstanbul Çocuk Buluşması” yoğun bir katılım ile Üsküdar Valide Sultan Gemisi’nde gerçekleştirildi.

İl Sosyal Politikalar Birim Başkanlığı Şehit, Gazi ve Yetim Komisyonu tarafından organize edilen “İstanbul Çocuk Buluşması” yoğun bir katılım ile Üsküdar Valide Sultan Gemisi’nde gerçekleştirildi.

İl Başkanımız Osman Nuri Kabaktepe’nin tensipleri ile kurulan Şehit, Gazi ve Yetim Komisyonu, görev alanındaki vatandaşlarımıza ulaşmak ve onların dertleriyle dertlenmek adına Sosyal Politikalardan sorumlu İl Başkan Yardımcımız Dr. Sevim Sayım Madak’ın riyasetinde çalışmalarına aralıksız devam ediyor. Tüm alt komisyonları ile zaman ve mekân mefhumu gözetmeksizin her daim sahada var olmayı ve sorun çözmeyi şiar edinen Sosyal Politikalar Birimi, sahada yapılan ziyaretlerin yansıra yine kendi alanında insana dokunan projeleri de peyderpey hayata geçirmeyi amaçlayan bir anlayış ile hareket etmektedir.

Bu minvalde iki ayda bir tüm şehit yakınlarını, gazileri ve yetim-öksüz ailelerini ziyaret etmeyi taahhüt eden komisyon, sahadaki çalışmalarını aksatmadan devam ettiriyor. Yapılan ziyaretlerin ve çalışmaların neticesinde belirlenen yetim-öksüz çocukların ağırlıkta olduğu yaklaşık 200 çocuk geçtiğimiz Cuma akşamı düzenlenen “İstanbul Çocuk Buluşması” kapsamında Üsküdar Valide Sultan Gemisindeki Boğaz Turu etkinliğinde misafir edildi. Eğitimci-Yazar Amina Ateş Kabaktepe, İl Sosyal Politikalar Başkanı Dr. Sevim Sayım Madak, İl İnsan Hakları Başkanı Yıldız Konal Süslü, İl Kadın Kolları Başkanı Rabia İlhan ve Yönetim Kurulu Üyeleri, İl Şehit, Gazi ve Yetim Komisyonu Başkanı Selman Enes Yücel, İl Spor Komisyonu Başkanı Serhat Karadağ, İl Sosyal Politikalar Komisyon Üyeleri, Üsküdar İlçe Kadın Kolları Başkanı Maide Bukem Abay, İlçe Yönetim Kurulu Üyeleri ve İlçe Komisyon Başkanlarının katılım sağladığı program yaklaşık üç saat sürdü.

Programa aileleri ile birlikte katılan çocukların oldukça keyifli ve eğlenceli vakit geçirdiği, ailelerin ise en güzel İstanbul manzarası eşliğinde dinlenme imkânı bulduğu Boğaz Turunda birbirinden farklı etkinlikler gerçekleştirildi. Çocukların eğlenmesi adına oluşturulan oyun alanlarında Nasreddin Hoca ve Hacıvat-Karagöz oyunları, fıkra anlatma yarışması, şiir okuma yarışması gibi içerikler sahnelendi. Etkinlik esnasında tüm katılımcılara köfte-ekmek ve içecek ikram edilirken çocuklar ise patlamış mısır, pamuk şeker ve dondurmaya adeta doydu.

Programın en anlamlı sürprizini ise yazdığı kitapları ile çocuklar nezdinde büyük bir popülaritesi bulunan ve çok sevilen Eğitim ve Yazar Amina Ateş Kabaktepe yaptı. “Çılgın Sınıf“ isimli kitabını tek tek imzalayarak çocuklara takdim etmesi aileler ve çocuklar tarafından büyük mutluluk karşılandı. Yapılan protokol konuşmalarının ve çocuklara oyuncak dağıtımlarının ardından Boğaz Turu programı sona erdi.

İl Başkan Yardımcımız Dr. Sevim Sayım Madak, Ümraniye Sosyal Politikalar Komisyonu toplantısına katılım sağladı.

İlçe Sosyal Politikalar Başkanları Ağustos ayı toplantısı İl Başkan Yardımcımız Dr. Sevim Sayım Madak başkanlığında gerçekleştirildi.

İl Başkan Yardımcımız Dr. Sevim Sayım Madak ve İl Sosyal Politikalar Komisyonu üyelerimiz Beşiktaş İlçe Sosyal Politikalar Komisyonu toplantısına katıldılar.

İl Başkan Yardımcımız Dr. Sevim Sayım Madak, Dünya şampiyonası öncesi talihsiz bir kaza geçiren ve omuriliğinde kırık oluşan Parkur Jimastik Türkiye Şampiyonu Salih Şahini evinde ziyaret etti.

İl Başkan Yardımcımız Dr. Sevim Sayım Madak, Çatalcada vatandaşlarımızla buluştu. İl Başkan Yardımcımız Madaka, Çatalca İlçe Sosyal Politikalar Başkanımız Hüseyin Karamahmut ve teşkilat mensuplarımız da eşlik etti.

İl Sosyal Politikalar Başkanlığı Aile ve Çocuk Komisyonumuzun koordinasyonu ile eğitim-öğretim hayatına yeni adım atan uyum sürecindeki minik öğrencilerimize ve velilerine ziyaretler gerçekleştirildi.

İl Başkan Yardımcımız Dr. Sevim Sayım Madak ve İl Sağlık Komisyonu Başkanımız Dr. Muzaffer Saraç, İl SGK Müdürü Murat Göktaşa ziyarette bulundular.

Genel Başkan Yardımcımız, Sosyal Politikalar Başkanımız Jülide Sarıeroğlu başkanlığında, online olarak gerçekleştirilen 81 İl Genişletilmiş Üç Kademe Sosyal Politikalar Başkanları toplantısını gerçekleştirdik

İl Sosyal Politikalar Başkanımız Dr. Sevim Sayım Madak ve Komisyon Üyelerimiz, Mutlu Aile Mutlu Çocuk Derneğini ziyaret etti.

Tüm ilçe teşkilatlarımız, İlçe Sosyal Politikalar Başkanlıklarımızın koordinasyonunda Babalar Günü vesilesiyle kahraman babalarımızı ziyaret etti.

Sosyal Politikalar'dan Sorumlu İl Başkan Yardımcımız Dr. Sevim Sayım Madak, İl Sağlık Komisyonu Başkanı Dr. Muzaffer Saraç ve İl EKM Başkanı Elif Öksüz’ün katılımıyla Bağcılar'da bir takım ziyaretler gerçekleştirildi.

Sosyal Politikalar'dan Sorumlu İl Başkan Yardımcımız Dr. Sevim Sayım Madak, İl Sağlık Komisyonu Başkanı Dr. Muzaffer Saraç ve İl EKM Başkanı Elif Öksüz’ün katılımıyla Bağcılar'da bir takım ziyaretler gerçekleştirildi.

Güne Bağcılar Belediyesi’nin hayata geçirdiği, Avrupa'da dahi bir benzeri bulunmayan "Engelliler Sarayı"nı ziyaret ile başlayan heyet üyelerine burada Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağırıcı, İlçe Başkanı Rüstem Tüysüz eşlik etti. Heyet, binlerce Engelli vatandaşımızın çeşitli kategorilerde eğitim aldığı, kendini geliştirdiği, huzur bulduğu ve topluma değer kattığı Engelliler Sarayı’nda bulunan kursiyerler ile sohbet edip yapılan çalışmalar hakkında bilgiler aldı.

Heyet üyeleri daha sonra Bağcılar Ağız ve Diş Sağlığı Hastanesi’ni ziyaret ederek Başhekim Dr. Ahmet Yılmaz ve ekibi ile istişarelerde bulundu. Hayatımızı her açıdan zorlaştıran ve kısıtlayan pandemi şartlarından gösterdikleri olağanüstü gayretler ile gönüllerimiz fetheden sağlık çalışanlarına teşekkür eden heyet daha sonra  Bağcılar İlçe Başkanlığımızın organize ettiği sünnet programına katıldı. Bağcılar Belediyesi'nin ve özel bir hastanenin de destek verdiği bu anlamlı etkinlikte 510 çocuğun sünnetleri yapıldı. Çocuklara ve ailelerine geçmiş olsun dileklerini ileten İl Başkan Yardımcımız Dr. Sevim Sayım Madak bu anlamlı kampanya öncülük eden ve destek veren herkese teşekkürlerini iletti.

İl Başkan Yardımcımız Dr. Sevim Sayım Madak ile Şehit, Gazi ve Yetim Komisyonu Başkanımız Selman Enes Yücel, 15 Temmuz vatanın bekası için canıyla bedel ödeyerek darbe girişiminin seyrini değiştiren Kahraman Şehidimiz Ömer Halisdemir'in kardeşi Soner Halisdemir'i İl Başkanlığımızda misafir ettiler.

Küçükçekmece ilçemizde tedavi gördüğü hastanede vefat eden Kore Gazisi Aziz Timur Tüger'i sevenlerinin şahitliği eşliğinde, Küçükçekmece Yavuz Selim Camii'nden ebediyete uğurlandı.

İlk ziyaretler Kahraman Gazilerimize yapıldı. Kıbrıs Barış Harekatı’nda görev almış olan...

Sen de AK Parti ailesine dahil ol, Güce güç kat!

Sizinle daha da güçlüyüz!

ADALET VE KALKINMA PARTİSİ - İSTANBUL İL BAŞKANLIĞI Sütlüce Mah. İmrahor Cad. No : 46 , Beyoğlu/İstanbul Tel : (212) 315 86 00 , Fax : (212) 221 95 77 E-Posta : info@akpartiistanbul.com

ADALET VE KALKINMA PARTİSİ | 2021 - TÜM HAKLARI SAKLIDIR

İÇERİKLER İZİNSİZ KULLANILAMAZ