3 KADEME İLÇE BAŞKANLARI TOPLANTISI YAPILDI


Bu Haberi Paylaş

 

 

 

 

 
Diğer Haberlerİl Başkanımız Bayram Şenocak başkanlığında 3 Kademe İlçe Başkanları Toplantısı gerçekleştirildi. İl Başkanlığımızda gerçekleştirilen toplantıya, İl Yürütme Kurulu Üyeleri ve 3 kademe İlçe Başkanlarımız katıldı.Koronavirüs süreci kapsamında telekonferans yöntemiyle yapılan İlçe Başkanları Toplantısı, uzun bir aranın ardından ilk kez yüz yüze gerçekleştirildi. Toplantıda, yeni normale geçiş döneminin sosyal mesafe ve temizlik kurallarına özen gösterildi.

ŞENOCAK; “FAALİYETLERİMİZİ AKSATMADAN SÜRDÜRDÜK”Salgın sürecinden sonra yeni normale geçiş sürecinde yapılan ilk İlçe Başkanları Toplantısında konuşan Şenocak, “Öncelikle Koronavirüs sürecinde kaybettiğimiz teşkilat mensuplarımıza Allah’tan rahmet, yakınlarına sabr-ı cemil niyaz ediyorum. Bütün dünyayı olduğu gibi ülkemizi de derinden etkileyen bu salgın sürecinde daha önceden planladığımız bazı etkinlikleri gerçekleştiremedik. Ancak salgının etkisini gösterdiği ilk günlerde her ihtimale karşı tedbirlerimizi aldık. Bu sayede faaliyetlerimizin önemli bir kısmını aksatmadan gerçekleştirdik. Toplantılarımızı telekonferans sistemiyle yaptık. Bu kapsamda sizleri ve Belediye Başkanlarımızı Cumhurbaşkanımız, Genel Başkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan ile buluşturduk.” dedi.

ŞENOCAK; “SALGIN SÜRECİ CUMHURBAŞKANLIĞI HÜKÜMET SİSTEMİNİN ÖNEMİNİ BİR KEZ DAHA İSPATLADI”Yaşadığımız salgın sürecinde, Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’nin önemli avantaj sağladığını vurgulayan Şenocak, “Koronavirüs salgınının etkisini gösterdiği ilk günden beri alınan tedbirler, bilimsel veriler ışığında geliştirilen stratejiler ve tüm bu süreçte kurumların birbiriyle entegre ve uyumlu faaliyetleri bir kez daha Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’nin faydasını ortaya koymuştur. Merkezi idareden yerel yönetimlere kadar tüm kademelerde ortak akıl ile hızlı ve etkili sonuç alındı.” dedi.

ŞENOCAK; “İNSANI YAŞAT Kİ DEVLET YAŞASIN ŞİARIYLA ÇALIŞIYORUZ”Salgın sürecinde özellikle sağlık alanında ciddi çalışmaların yapıldığını belirten Şenocak, “Salgının yayılımını önlemek amacıyla yurt dışından girişler kontrol altına alındı ve 14 günlük karantina süreci uygulaması başlatıldı. Türkiye genelinde KYK yurtlarımız karantina sürecine ev sahipliği yapacak imkan ve konfora uygun hale getirilirken vatandaşlarımızın tüm ihtiyaçları da hazır edildi. Test sürecinden tedaviye kadar tüm sağlık hizmetleri ücretsiz sunuldu. Amerika, Avrupa başta olmak üzere birçok gelişmiş ülkede milyonlarca dolara tekabül eden bu hizmeti vatandaşımıza ücretsiz sunmayı “İnsanı yaşat ki devlet yaşasın.” şiarının bir gereği olarak bildik. Başakşehir Çam ve Sakura Şehir Hastanesi’ni hizmete aldık. Yeşilköy’de ve Sancaktepe’de toplam 2 bin yatak kapasiteli acil durum hastanelerimizi, ayrıca Hadımköy’deki hastanemizi 45 gün gibi rekor bir sürede tamamlayarak hizmete açtık. Bulundukları ülkelerde sağlık hizmeti alamayan vatandaşlarımızın dahi yardım taleplerine sessiz kalmadık, ambulans helikopterlerimizle derhal ülkemize getirip tedavi ettik. Sağlık çalışanlarımızın tüm koruyucu malzeme ihtiyacını tedarik etmekle birlikte 120 ülkeye tıbbi yardım desteğinde bulunduk.” ifadelerini kullandı.

ŞENOCAK; “EKONOMİK İSTİKRAR KALKANI’YLA İŞÇİMİZİ VE İŞVERENİMİZİ KORUDUK”Salgın sürecinden olumsuz etkilenen ekonomiye can suyu veren tedbirlerin alındığını söyleyen Şenocak, “Salgın sürecinden doğrudan etkilenen işverenlerimizi, ‘Ekonomik İstikrar Kalkanı’ ile koruduk. İşçilerimizin de hakkını koruyarak hem işten çıkarma yasağı getirdik hem de maaş desteğinde bulunduk. Bu süreçten olumsuz etkilenen ihtiyaç sahibi milyonlarca vatandaşımıza 1.000 TL’lik sosyal destek verdik. ‘Biz Bize Yeteriz” kampanyasıyla da vatandaşlarımızı hayra ortak ettik. ‘Vefa Grubu’ çalışmamızla sokağa çıkma yasağı bulunan yaşlı vatandaşlarımız başta olmak üzere ihtiyaç sahiplerimize destekte bulunduk. Yerli solunum cihazı üreterek hem hastanelerimizin ihtiyaçlarını karşıladık hem de ihracatına başlayarak ülkemize yeni bir gelir kalemi daha kazandırdık. Hükümet olarak, salgın sürecinde dahi sağlıktan teknolojiye, yenilenebilir enerji yatırımlarından ulaşıma, çevre yatırımlarından tarıma kadar her alanda faaliyetlerimizi aralıksız sürdürdük ve aynı istikrarla sürdürmeye devam ediyoruz.” dedi.Salgın dolayısıyla alınan önlemler çerçevesinde vatandaşlarımızla da yine iletişim kanallarını kullanarak temasın kesintisiz devam ettiğini ifade eden Şenocak, yeni dönemde yapılacak çalışmalar konusunda da teşkilat mensuplarının görüş ve önerilerini dinledi.

 

27.06.2020