ANNE HAKKI ÖDENMEZ


Bu Haberi Paylaş

 

 

 

 

 
Diğer Haberlerİl Başkanımız Bayram Şenocak, Anneler Günü nedeniyle bir mesaj yayınladı.

Başkanımızın mesajı şöyle:

Merhamet, sevgi, saygı, sabır ve fedakarlık gibi en seçkin özelliklerin simgesi olan annelerimiz, huzur, güven ve barış dolu bir toplum oluşturmanın en asli öğesidirler.

Ayaklarının altında cennet olmakla müjdelenmiş annelerimiz, yetiştiğimiz en güzel okul, sığındığımız en güzel kucak, bu hayatta var kılınmış en karşılıksız sevgidir.

Hepimizin farkında olması gereken bir gerçek var ki, çocuklarının geleceği için kendi hayatını sürekli arkaya iten, yemeyen yediren, giymeyen giydiren annelerimizin hakkını ne yapsak ödeyemeyiz.

Hele onlara olan sevgimizi, saygımızı, ihtimam ve ilgimizi sadece bir güne sığdıracağımızı zannetmek, ne hazin bir yanılgıdır.

Bu yüzden bizim için yılın her günü ve her anı, annelerin baş tacı edilmesi, rızası kazanılması gereken zaman olmalıdır.

Bu duygular içinde, başta şehit annelerimiz olmak üzere, bizleri en zor şartlarda yetiştiren, merhameti, şefkati, karşılıksız ve sınırsız sevgisi ile hepimizin hayata tutunmasını sağlayan, vefanın ve cefanın adı olan tüm annelerin ve anne olamasa da yüreği annelik şefkati ve sevgisiyle dolu tüm kadınlarımızın anneler gününü minnet ve şükranla kutluyorum.

Hayatını kaybetmiş annelerimize Allah’tan rahmet diliyorum.

Allah hem annelerimizden razı olsun, hem de annelerimizi bizden razı kılsın.

 

10.05.2020