HOŞ GELDİN 11 AYIN SULTANI YA ŞEHR-İ RAMAZAN


Bu Haberi Paylaş

 

 

 

 

 
Diğer Haberlerİl Başkanımız Bayram Şenocak 11 Ayın Sultanı Ramazan’ın gelişiyle ilgili bir mesaj yayınladı.

Ramazan ikliminin, inanç ve gönül dünyamızda rahmet ve merhamet çağlayanları oluşturacağına dikkat çeken İl Başkanımız şunları söyledi:

“Ne mutlu bize ki, biz Ramazanı olan bir inanç ve kültür dünyasının mensuplarıyız. Ramazanın özündeki rahmet, merhamet ve bereket, hem gönül dünyamızı arındırmakta hem de şahlandırdığı sevgi, kardeşlik ve paylaşma duygularıyla toplumsal hayatımızın hayır, huzur ve barışına büyük katkı sağlamaktadır.

Tüm dünyayı etkileyen virüs salgını nedeniyle sıkıntılı bir süreçten geçiyoruz. Böyle bir dönemde Ramazan, gönüllerimize bir başka aydınlık, dualarımıza bir başka sıcaklık, birlik, beraberlik, kardeşlik ve paylaşma duygularımıza bir başka bereket kazandıracaktır.

Bir yandan sağlık açısından gerekli her türlü uyarıya titizlikle uyacak, bir yandan da bu mağfiret iklimini en güzel şekilde ihya etmenin gayreti içinde olacağız. Dualarda buluşacak, şehitlerimizi dualarda unutmayacağız. Bu Ramazan komşularımızla gök kubbe altında iftarlar yapamayacağız, birlikte teravih kılmanın hazzını yaşayamayacağız ama yaşlılarımıza, düşkünlerimize, şehit ailelerimize, yetim ve yoksullarımıza evlerinde yardım için yine büyük bir seferberlik içinde olacağız.

Gerçekten, virüsle mücadelede dünya tarafından gıptayla izlenen bir başarı hikayesi yazan Türkiye, inşallah bu sıkıntılı dönemi kısa zamanda atlatacaktır. Yeter ki biz hiçbir rehavete ve gevşekliğe kapılmadan, tedbiri asla elden bırakmadan üzerimize düşen görevleri yerine hakkıyla getirmeye devam edelim.

Bilelim ki, Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın da her konuşmasında işaret ettiği gibi, Allah’ın izniyle eskisinden de daha güzel günler ve daha aydınlık bir gelecek bizleri bekliyor.

Bu duygularla İstanbullu’ların Ramazanını tebrik ediyor, bu mübarek ayın birlik, beraberlik, dayanışma, paylaşma ve kardeşliğimizi daha da pekiştirmesini ve her türlü sıkıntı ve musibetten kurtuluşumuza vesile olmasını yüce Allah’tan diliyorum.”

 

24.04.2020