100. YILDA BÜYÜK HEDEFLERE DOĞRU KARARLILIKLA YÜRÜYORUZ


Bu Haberi Paylaş

 

 

 

 

 
Diğer Haberler
İl Başkanımız Bayram Şenocak, Büyük Millet Meclisinin açılışının 100. yıl dönümü ve 23 Nisan Milli Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

23 Nisan 1920’nin, kadınıyla erkeğiyle, genciyle yaşlısıyla vatanı, bayrağı, ezanı ve özgürlüğü için yılmadan mücadele eden bu aziz milletin yeniden dirilişinin ve şahlanışının sembolü olduğuna işaret eden İl Başkanımız şunları söyledi:?“Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarının, tam bir asır önce, “Hakimiyet kayıtsız şartsız milletindir” şiarıyla, daha düzenli bir ordu bile kurulmadan Meclis’i oluşturmaları, hem yönetimde meşruiyetin kaynağını göstermek bakımından son derece önemli, hem de tam bağımsızlık hususundaki azim ve kararlılığımızın tüm dünyaya ilanı bakımından son derece anlamlıdır. O Meclis; İstiklal Mücadelemizin karargahı, Cumhuriyetimize giden yolun başlangıcı olmuştur.

TBMM, bugün de, milli egemenliğin ve ülkemizin bağımsızlığını korumanın sembolü ve çatısıdır. Meclisimizin saygınlığını korumak ve ona yönelecek her türlü tehdidi bertaraf etmek için verilecek mücadele, milletçe en önemli sorumluluklarımızdan biridir.

Milletimiz, milli iradeden hazzetmeyen çevrelerin, geçmiş siyasi hayatımızda kötü örneklerini sıklıkla gördüğümüz, kayıt dışı egemenlik kullanma arayışlarına karşı ne kadar duyarlı ve teyakkuz içinde olduğunu, 15 Temmuz 2016 hain darbe girişimine karşı gösterdiği kahramanca direnişle ortaya koymuştur.

Milli yerli ve demokratik bir duruşla, birlik, beraberlik ve kardeşliğimizi sürekli pekiştirerek Türkiye’yi çok daha güzel bir geleceğe taşımak, hepimizin, her zaman asla vazgeçmeyeceğimiz ortak paydasıdır. Bu, hem bu vatanı bize emanet eden şehitlerimize hem de bu vatanı emanet edeceğimiz gelecek kuşaklara karşı en büyük ve en onurlu sorumluluğumuzdur. 100. yılda, Türkiye’nin büyüklüğüne yaraşır çok daha büyük hedeflere doğru, azim, inanç ve kararlılıkla yürüyoruz.”

Gazi Mustafa Kemal’in, 23 Nisan’ı Milli Egemenlik ve Çocuk Bayramı olarak ilan ettiğini hatırlatan İl Başkanımız, “Dünya ülkeleri arasında çocuklara armağan edilen tek bayram olma özelliğini taşıyan 23 Nisan, aynı zamanda Türkiye Cumhuriyeti'nin çocuklarımıza olan güveninin de ifadesidir. Yarınlarımızın en büyük teminatı olan çocuklarımızı çağın gerektirdiği bilgilerle donatmak kadar, milli ve manevi değerlerimizle mücehhez şekilde yetiştirmek, ülkemizin ve milletimizin bekası adına son derece hayati bir önem taşımaktadır.” diye konuştu.

İl Başkanımız mesajını “Bu anlamlı gün vesilesi ile milli mücadele kahramanlarımızı bir kere daha minnet, şükran ve rahmetle anıyor, başta geleceğimizin teminatı çocuklarımız olmak üzere İstanbulluların ve tüm vatandaşlarımızın 23 Nisan Milli Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı en içten duygularla kutluyorum.” diye tamamladı.

 

23.04.2020